2. Kendim
  3. Kendim ve aile içi tartışmalar

Kendim ve aile içi tartışmalar

... ... - 23 gün önce
Aile içi sorunlarım var ailem beni istemiyor sürekli zorbaca davranıyor benimle anne ve babam dalga geçiyor fiziksel ozelliklerimle. Bana senden hiçbir şey olmaz diyolarlar sürekli bu hep böyle devam ediyor onların yüzünden herşeyden uzaklaştım ders bile çalışmıyorum ne yapmalıyım bu nasıl düzelecek
Senem KARAÇAROĞLU
Uzmanın Cevabı: öncelikle dersi ne için çalıştığınızı yeniden gözden geçirmenizi tavsiye ederim. ailenizle düzeltmek istediğiniz bir ilişkiniz varsa yardım almanız iyi olabilir. profesyonel bir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Ancak henüz öğrenciyseniz ve ailenizle yaşıyor ve onlar sayesinde geçiniyorsanız bunun hayatınızın sonuna kadar sürmeyeceğini bilerek ve kendi geleceğinizi kurmak için adım atarak işe başlayabilirsiniz. Kendi geleceğinizle ilgilenmek ve uğraşmak söylenenleri daha az duymanıza ve daha az etkilenmenize yardımcı olacaktır.
Senem KARAÇAROĞLU
Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Ölüm/Kriz ve Yas Süreci