2. Kendim
  3. ne yapmalıyım çok çaresizim

ne yapmalıyım çok çaresizim

sevgi94 - NaN saniye önce
Merhaba,ben çıkmazda olarak size danışı***** yapacağım konusunda oldukça kararsızım.Yaşamımı yönetirken çok hatalarım var.Maddi ve manevi tükenmiş durumdayım.Bu sebepten nasıl karar alacağımı bilemiyorum. 27 yaşındayım.Yeni mezunum.Meslektaşız sizinle.İstanbulda yaşıyorum.Ancak ailem ve memleketim başka şehirde. Babam ne yazık ki eğitim durumlarımın tamamını bilmiyor.Yüksek lisans yaptığımı biliyor.Çünkü eğitim sürecimde bazı gecikmeler yaşamıştım. Erkek arkadaşımla aramızdaki mesafe sorununu çözebilmek için eğitim hayatımı İstanbula taşıdım.Şuan birlikte yaşıyoruz ancak Evlilik planları yapıyorken yarıyolda bırakıldım.Partnerim ilişkiyi bitirmek ***** bana defol git diyor.Tamamen umursamaz vaziyette ve hiçbir çözüme adım atmıyor.Sebep ise onun ev içerisinde küçücük bir olayı büyütüp sürekli valizin kapı önünde durması ve evden gidip gelmeleri.Ailesi sebebiyle benim suçlanmam, ev içerisinde yuva ortamını oluşturamıyor olmam ve en ufak tartışmada yemek yememesi evde su içmeyi bile kesmesi gibi davranışlarından dolayı annemin ona davranışlarını düzelt o şekilde nişan olsun demesiyle ilişkiyi bitirmesi ve aileme düşman olarak her şeyi salması. Aşırı savurganlığı,alkol sigara bağımlılığı,bir problem karşısında direkt çözümcü olmak yerine o insanı hayatından çıkarması gibi. İstanbulda hiçkimsem yok.Tek başıma bir evde kalmak şuan çok masraflı.İş bulamıyorum.Bu siteye dahi başvurdum ancak dönüş alamadım.Ortalamam çok iyi olmadığı için yüksek lisans başvurularımdan da kabul alamadım. Memleketime dönsem oradan yüksek lisans hayal olacak.Yüksek lisans yapmadan da biliyorsunuz iş bulmak imkansız gibi bir şey. Bu şehirden tamamen gidersem bir daha tekrar gelmem çok zor.İstanbul dışında bir yerde de yüksek lisans çok zor.Bilemiyorum ne yapmalıyım çok çaresiz hissediyorum kendimi
Tuba ULUSAN
Uzmanın Cevabı: Sevgi merhaba; umarım yakın tarihte iş bulabilirsin ,alan dışı işlere de bakmanı tavsiye ederim. Örneğin büyük marketler gibi.. maddi olarak geçici rahatlama sağlar. Yada yüksek lisans için kabul edilmiyorsan ailenin yanına dönmek en doğrusu.
Tuba ULUSAN
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Travma ve İlişkili Bozukluklar, İlişki / Evlilik Problemleri