2. Kendim
  3. Psikolojik şiddet

Psikolojik şiddet

Mucize - NaN saniye önce
Yaşamış olduğum ilişki sonrasında hakaret, aşağılama, baskı, herşeyin suçlusu benmişim gibi suçlamalara maruz kaldım ayrımcılık ötekileştirelerek mevcut işimi kaybettirdiler onlar yaptıklarını örtbas ederek beni ruh hastası olarak suçladılar ve bu yapılan ve yaşatınlanlardan hukuksal mücadele mi engellemeye çalışıp beni kimse insan yerine koymadı ve bu durum kendime olan güvenimi kaybetmeme sebep olmakla birlikte niteliksiz bir insan olduğumu düşündürüyor intihara sürüklüyorlar beni intihar düşüncesine giriyorum ama onu da yapamıyorum hayatıma ciddi saldırı altındayım kimse beni insan yerine koymuyor
Aysu CAN
Uzmanın Cevabı: Bahsetmiş olduğunuz durumlardan kaynaklı yoğun stres altında olduğunuzu görmekteyim, bununla ilgili tam olarak hangi konuda destek almak istediğiniz belirlenip değerlendirme yapılabilmasi gerekebilir.
Danışan
Magduriyetim ile ilgili hem tedavi olmak hemde benim hayatıma bu noktada kast edenlerin cezalandırılması çünkü gecelerim ve gündüzlerim o hakaret sözleri haklı iken haksız duruma getirildiğim olayların üzerimde ki yoğunluğu ile geçen bir yaşam sürkülasyonundayım şuan bir işimde yok ve kendimi bir işe yaramaz halde hissederken kimseye de güvenemiyorum birileri bana zarar verecek diye toplumda rencide edildim kimse beni insan yerine koymadı ve mağduriyetim üzerinde iftiralar yaşatılan şiddet baskı beni intihara sürüklüyorlar vücudumda kırmızı renkli görünen küme halinde birşeyler çıktı karakterime şerefime onuruma gururuma hakaret edilip sen şizofrensin ruh hastasısın git tedavi ol şeklinde ağır ithamlarda bulunuldu ve bu söylemler beni derinden iç dünya mı sarstı yaşayamaz bir haldeyim çöktüm bu yapılanlardan
Aysu CAN
Uzmanın Cevabı: Yaşadığımız zorlu yaşam olayları nedeniyle baş edemediğimiz zamanlar olabilmektedir. Bahsettiğiniz kadarıyla durumla alakalı psikiyatri hekim değerlendirmesi sonrası terapi desteği alabilirsiniz.
Aysu CAN
Uzman Klinik Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk