2. Öfke
  3. Sorunum ne bilmiyorum

Sorunum ne bilmiyorum

Sinirli Öküz - 17 ay önce
Merhaba Ezgi hanım, 6 Senelik bir ilişkim var ciddi düşünüyoruz. Ancak bugünlerde ayrılma noktasına kadar gelen bir problemimiz var. Kız arkadaşım benimle ilgili olduğunu düşünüyor bu durumun ve sorun da şu: Kafamda kurduğumda yada yapmasını istemediğim şeyleri yaptığında 5 10 dakika içinde arayıp ne kadar sinirli olduğumu ve bu durumdan hoşlanmadığımı dile getiriyorum. O sıra da ağzımdan (küfür değil) onu kıracak şeyler söylüyorum ve bu durumdan dolayı kavga ediyoruz . En son bu durumdan dolayı ''bana karşı nasıl konuşacağını gerçekten bilmiyorsun'' dedi. Tam anlatamadım belki ama seans da daha iyi kendimi ifade edebilirim sanırım.
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, bir ilişkide en karşılaştığımız problemlerden biri de iletişim problemidir. Her bir bireyin kendine has bir iletişim kurma şekli vardır ve eğer karşımızdakinin hangi tarzda iletişim kurduğunu, duygularını belli ettiğini anlayamazsak o zaman ortaya yanlış anlaşılmalar çıkmaya başlar. Sizin söylemek istediğiniz şeyin ya da nasıl söylediğinizin öneminden ziyade karşı tarafın nasıl anladığı ilişkiyi daha çok ilgilendirir. Çünkü bizler dünyaya kendi penceremizden bakarız bu sebeple söylenenleri bazen istemsizce kendimize göre yorumlayabiliriz. Burada önemli olan karşımızdakinin iletişim tarzını anlamaya çalışmaktır. Eğer ifade ettiğimiz şeyleri anlamasını istiyosak bu yolu deneyebilirsiniz.
Ezgi ÖZTÜRK
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları