Yasin KÖKMEN
Psikolojik Danışman
Yasin KÖKMEN
Tahsin Azad ATAŞ
Psikolog
Tahsin Azad ATAŞ
İrem Y SARIMAHMUT
Psikoterapist
İrem Y SARIMAHMUT
Hülya YERAL
Uzman Psikolog
Hülya YERAL
Damla KUTLUCA
Psikolog
Damla KUTLUCA
Gökselin DEMİR
Psikolog
Gökselin DEMİR
Büşra MANDIRALI
Psikolog
Büşra MANDIRALI
Rumeysa ÖZIÇ
Psikolog
Rumeysa ÖZIÇ
Abdullah GÜNDOĞAN
Psikolog
Abdullah GÜNDOĞAN
Büşra TULUMBACI
Cinsel Terapist
Büşra TULUMBACI
Fatma Nur ALDEMIR
Psikolog
Fatma Nur ALDEMIR
Lütfi ATABEY
Uzman Klinik Psikolog
Lütfi ATABEY
Çok fazla sinirli bir yapım va
Danışan Mavi - 22 gün önce
Çok fazla sinirli bir yapım var. Öfke kontrolümü nasl sağlayabilirim.
Uzman
Uzmanın Cevabı: Öfke, istenmeyen bir durum karşısında yaşanan kızgınlıktır. İnsanların kızgınlık ve sinirlilik yaşaması bir noktaya kadar normaldir. Ancak sınırı aşan bir durum oluşmuşsa öfke kontrol bozukluğu söz konusudur. Sinirlilik ve öfke türü tepkiler genelde kişinin engellendiği veya engellenmiş durumda hissettiğinde verdiği tepkilerdir. Bazen kişi kendisine yöneltebiliyor, bazen de diğer insanlara yönelebiliyor. Öfkenizi kontrol edebilmek adına öfke anında ortamdan uzaklaşabilir, nefes egzersizi yapabilir, telkinde bulunup sakinleştirici ortamları hayal edebilirsiniz ancak bunları yapmakta zorlanıyorsanız ve öfke anında kendinize ya da etrafınıza zarar vermekte iseniz psikolojik destek ve yardım için randevu takvimime göz atabilirsiniz. İyi günler dilerim.
Eşimle kötüyüz nokta koymak is
Danışan D... K... - 3 ay önce
Hocam eşimle tartıştık sinirlenince gözü hiçbir şey görmüyor. Beni dövdü hakaret etti tabi ben de onu incitecek sözler kullandım. Bunun üzerine kafasında oluşan soruya cevap istedi 3 yıl önceki olayı sordu bana ben hatırlamıyorum dedikçe dövmeye devam etti. Benim onu aldatmış olacağımı düşünüyor. Oruçluyken orucunu bozdu be kendini odaya kapattı 20 gündür perdeyi bile açmadan kimseyle görüşmeden oturuyor sadece iftarını yapıp onu da yarım yamalak yiyip tekrara odasına kapanıyor konuşalım dediğim zaman den odadan kovuyor. Durum bu olunca ben de kötü oldum bu evlilikte hep alttan alan ben oldum şimdi nokta koymak istiyorum ama koyamıyprum içim acıyor ağlama krizlerine giriyorum herkes bu adama sen kul köle oldun daha ne kadar sabredersin diyorlar ama onu böyleodada kapalı bırakıp gidemiyorum bana yardım edin çıkmazda yım dr gitmeyi reddediyor
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba, çift ilişkilerinde sorun olabilecek neredeyse her şeyi yaşamışsınız. Eşinizin kendini odaya kapatması da ikinize de zarar veriyor. Doktara gitmeyi reddetse de atılması gereken ilk adım budur... Öncelikle eşinizin sağlığı önemlidir ve gerekirse çevrenizde sözü dinlenen birinden bu konuda destek alın ve tıbbi olarak kontrol sağlansın. Sizin açınızdan bakarsak da bir karar aşamasına geldiğinizi görüyorum. Sadece eşinizin değil sizin de desteğe ihtiyacınız var ve lütfen ertelemeyin. Belki eşiniz için motive edici bile olabilir sizin alacağınız yardım. Sevgiyle Kalın
Öfke kontrolü ve kaygi
Danışan Smmm - 4 ay önce
Merhaba eşim bir süredir hiç bişey yapmak istemiyo geceleri kesinlike uyumuyo ve gündüzleri de uyanmiyo bu durumdan dolyi işine de kaybetti olmayan şeylere dosunup ve kafasında gerçekliği olmayan şeyler kurup ofkelenip bana şiddet uyguluyo sonra çok pişman olup agliyo duzelcam diye söz veriyo ama ertesi gün yine ayne isden çıkarıldı pişmanlikpa geri gitti konuştu zar zor ikna etti ise döndü ama ertesi gün yine ise gitmedi ne yapmam gerekiyo hiç bilmiyorum çok umutsuz ve yorgunum
Uzman
Uzmanın Cevabı: Zorlu bir süreçten geçiyorsunuz, bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatmak için en kısa sürede psikiyatrist ve aynı zamanda psikoterapist desteği almanızı öneririm.
Herkese öfkeliyim
Danışan Klemp - 4 ay önce
Merhaba, ben bir üniversite öğrencisiyim okulumda ve staj gördüğüm hastanede dönen dolaplardan çok yoruldum, hocaların yersiz ve gereksiz egolarından, uzman hekimlerimizin egolarından, hatta doktora öğrencilerinin egolarından hepsinden nefret ettim ve hayata, insanlara bakışımı soğuttular. Bu insanlar birilerini ezdikçe kimse sesini cıkaramaz, hakkını arayamaz oldu. Kimi kime şikayet ediyoruz diyor öğrenciler bir haksızlıga uğradıklarında. Ben bunlara ve ülkenin genel cahillik ve kötülük potansiyeline karşı çok öfkeliyim. Herkes bir diğerine keyfine kötülük yapıyor, kötülügün haklı bir yanı olamaz da zaten durduk yere kötülük yapıyor. Gelecekten ve hayattan umudum kalmadı :(
Uzman
Uzmanın Cevabı: Malesef dünyada ve ülkemizde bir takım istenmeyen olaylar yaşanmaktadır fakat bu olayların bize tesiri bizim elimizdedir. Ya bu olay karşısında umudumuzu tüketir ve hayattan zevk almamaya başlarız ya da bu olaylar karşısında yaptığımız düşünce hatalarından kurtulur ve hayatı yeniden keşfederiz.
Ne yapabiliriz?
Danışan Somenameproblems - 4 ay önce
Arkadasim korktu ve olmayan seyler goruyor ve duyuyor.Deccala asik oldugunu soyluyor surekli guzel miyim diye soruyor ve ani ruh degisimleri geciriyor.Bununla ilgili psikiyatri servisine gittigimizde ise sakin karsiliyor psikologlar da bir seyi olmadigini soyluyor fakat gercekte evde ruh hali ***** yapmamiz gerektigini sasirdik.Surekli korkuyorum diyor ama neyden korktugunu bilmiyor ilac icmiyor yemek yemiyor altina kaciriyor.Bununla ilgili ne yapabiliriz.Psikiyatri servisine gittik ilaci icmesini soylediler ama icmeyi reddediyor igne vuruldu hicbir ise yaramadi.Evde tek birakamiyoruz ve bu durum aniden gelisti.Sabah hicbir seyi yokken aksam birden boyle oldu.Lutfen bize bir yol gosterin.
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, daha detaylı değerlendirilmeler yapılması gerekiyor. Tekrardan bir psikiyatri servisine başvurmak ve ilaçları içmeyi reddettiğini uzmana söylemek gerekli. Bu durumda bir psikiyatristle tekrardan görüşmek daha yararlı olabilir. Sevgiler.
Hormon ilaçları
Danışan T... A... - 6 ay önce
Hocam ben doğumdan sonra yaklaşık 2 yıl boyunca dogum kontrol iğnesi kullandım 3 aylık olandan bu süreçte kendimi dalgin öfkeli ve sinirli hissettim sonra bıraktım yaklaşık 1 senedir kullanmıyorum ama hala etkisi devam ediyor hormonlardan ola bilirmi sürekli kendimi düşünürken buluyorum dalgınım
Uzman
Uzmanın Cevabı: Öncelikle bu konuyla ilgili doktorunuzla görüşmeniz gerekebilir. Bazı ilaçlar kullanılırken ya da kullanmayı bıraktıktan bir süre sonra psikolojik olarak etkisini sürdürmeye devam edebiliyor fakat ilacı bırakalı bir yıl olduysa ve hala ilaçtan dolayı böyle hissettiğinizi düşünüyorsanız önce bununla ilgili gerekli hormon testlerini yaptırmanız gerekir. Eğer testlerinizde sağlığınızı etkileyen bir sorun gözükmüyorsa o zaman dalgınlığınızın ve öfkenizin sebebi ilaç kaynaklı olmadığını düşünmeye başlayıp terapi almaya başlayabilirsiniz. Eğer bu düşüncelerinizin sebebi ilaç değilse o zaman ne olduğunu bir uzmanla birlikte keşfetmeye çalışırsınız.
Çok öfkeliyim
Danışan Nnc - 6 ay önce
Ben 36 yaşında yalnız yaşayan biriyim. Hayatımda kimse kalmadı tahammülsüz ve öfkeliyim. Her şeyden herkesten nefret ediyorum. Antidepresana başladım ama kar etmiyor. Dayanacak gücüm kalmadı. İşim çok yoğun stresli. Hep beni aşağılıyorlarmış gibi hissediyorum. Öyle olmasa da. Ama olduğu da oluyor. Kendimden de nefret ediyorum. Mutlu olamıyorum. Öfkeden ağlıyorum. Kimse beni gerçek manada sevmedi ne annem ne babam ne başkası. Dayanacak gücüm kalmadı
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba. Yazdıklarınız soru barındırmadığı için ancak yorum yapabilirim. Geçmiş yaşam, kişilik özelliklerimiz, iş, sosyal, duygusal yaşantımız bir araya gelince bazı aksaklıklar çıkması normal olabiliyor. Siz de farklılığı görüp farmakolojik tedaviye başlamışsınız. Belki de yanına bir terapi desteği ekleyerek bir kısım sorunları üzerinizden atabilirsiniz diye düşünüyorum. Umutlu olmak için pek çok sebebiniz olduğunu unutmayın
Öfke Kontrolsüzlüğü
Danışan Asabıkeyf - 7 ay önce
Öfkemi kontrol edemediğim için ilişkim bitebilir. Erkek arkadaşım bambaşka birine dönüştüğümü söylüyo. Benden soğuduğunu düşündükçe de mahvoluyorum. Ne yapmam gerekiyo?
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba, öfke kontrolünü sağlamakta zorlanıyorsunuz ve bu durum hem ilişkinizi hem de sizi epeyce etkilemiş görünüyor. Öfkelendiğinizde o ortamdan uzaklaşmak, sakinleştikten sonra iletişime geçmek, nefes egzersizleri yapmak, düşünceleri yeniden yapılandırmak, değiştirebileceğiniz durumlara odaklanıp değiştiremeyeceğiniz durumları ise kabullenmek sağlıklı olacaktır. Baş etmekte zorlandığınız noktada terapi desteği almanızı öneririm.
Aniden sinirlenme
Danışan Mir - 9 ay önce
Merhaba , oncelikle en ufak biseylerde aniden sinirleniyorum bu durum cok huzursuz ediyor beni
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhaba, önceden öfkenizi tetikleyecek olayları sürekli deneyimlenmişseniz bazı olaylara ve durumlara karşı toleransınız kalmamış olabilir. Bu durumda terapi almanız faydalı olacaktır..
Öfke sorunları yaşıyorum
Danışan Netya - 9 ay önce
Merhaba. Ben öfkemi kontrol edemiyorum. Kendimi sürekli gergin ve bağırıyor halde buluyorum. Çok kolay sinirlenebiliyorum. Sinirlendiğim zaman da sinirimi kontrol edemiyorum. Bununla başa çıkamadığımı düşünüyorum. Ne yapmalıyım?
Uzman
Uzmanın Cevabı: Merhabalar. Öfke problemi yaşıyor olmanız sizi ve yakın çevrenizi yıpratıyor olabilir. Öfke sorununun altında birçok sebep yatıyor olabilir. Dilerseniz danışma hizmeti alabilirsiniz. Detaylı şekilde sorunu ve sebeplerini konuşabiliriz.