2. Takıntı
  3. Bağlılık paradoksu

Bağlılık paradoksu

... ... - 5 ay önce
Bağlılık paradoksu yaşıyorum .galiba 4 sene biriyle sevgili oldum ve hiç yaşamadığım şeyleri yaşadım sonra ayrıldık 1 sene hiç konuşmadık ben en sonunda yazdım sürekli aklımdaydı çünkü beni istemedi istedi gibi şeyler oldu ve bana hala kötü şeyler yaşatıyo ayrı olsakda yinede yazıyorum ona birbirimize hakaret ediyoruz ama bana yaptığı pis şeylere ve hakaretlerine rağmen hala onu aklımdan hiç bir an çıkartamıyorum ve hala aklımda bir türlü vazgeçemiyorum bununla başa çıkamıyorum ve dindar biriyim 1.50 senedir dinime daha çok bağlı olmaya çalışıyorum sınırlarım var bunlara hakim olmaya çalışıyorum artık çok zorlanıyorum ve yardıma ihtiyacım var bunları anlatacağım kimsede yok bu sorunumu bi an önce çözmem gerek yoksa istemediğim şeyler yapıcam ve zarar gören her zamanki gibi ben olucam duygusal ve mental olarak.
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, yaşanan uzun ilişkilerden sonra bir şeyleri geride bırakmak ve yolumuza devam etmek zorlayıcı olabiliyor. Sizin de dediğiniz gibi en çok zarar gören böyle durumlarda genelde yine kendimiz oluyoruz. Her ayrılık bir yastır ve yasın evrelerinden biri de kabulleniştir. Sanırım bu evreye geçiş sizin için pek gerçekleşememiş. Seanslarla birlikte bu süreci daha iyi yönetebilmek için uğraşabilirsiniz
Ezgi ÖZTÜRK
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları