2. Takıntı
  3. Cinsellik takıntı ve pişmanlk

Cinsellik takıntı ve pişmanlk

Yigit - 15 ay önce
Merhaba hocam, 1 ay önce 2. Defa bir hayat kadınıyla oldum ve çok kötü bir deneyim yaşadım morel bozukluğu nedeniyle aşırı derecede pornografik videolar izlemeye başladım. Sonra 1 ay öncesinde izlediğim videolardan olduğunu düşünüyorum hemcinsime oral yapma isteğim geldi. Yapsam mı, yapmasam mı, pişman olur muyum diye kendi kendime sordum ama önceden hiç bu düşüncelere girmiyordum. En sonunda cesaretimi toplayıp fantezi diye kendimi avutup birini buldum ve gittim. Sonrasında eve gelir gelmez elimi yüzümü yıkadım duşa girdim ağlamaya başladım neden yaptım böyle bir şey diye kendi kendime söylenmeye başladım 1 aydık morelim bozuk zaman zaman bu durumu yaşadığım için ağlıyorum aileme belli etmemeye çalışıyorum. Bir psikologla konuşmuştum hemcinsime ilgi duymadığımı söyledim sadece 1 kere denemek amacıyla gittiğimi söyledim ve 2. Defa gittiğimi bu sefer gitmemin sebebi videoya alınmış olmam şüphesiyle gittiğimi tekrar aynı şeyi yaşadığımı sonrasında gitmediğimi söyledim hocamın cevabı yakın zamanda yönelimimin değişmediğini hala heteroseksüel olduğumu söyledi. Nedense hala rahat değilim çok stres altındayım ne yapacağımı bilmiyorum aklıma geldikçe çok kafama takıyorum ve aşırı derece miğdem bulanıyor ne yol izlemem lazım sizce cinsel yönelimim değişti mi benim? Ayrıca bu olaydan sonra gelecek kaygılarım da başladı ünlü insanlar iş adamları böyle bir hata yaptım diye sürekli araştırıyorum nedensizce, bu yaşadığım durumu kendime yakıştırmıyorum kendimle küsmüş gibiyim… Cümlelerimde yanlış kelimelere yer verdiysem özür dilerim, görüşünüzü bekliyorum, teşekkür ederim
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, cinsel yönelim diye adlandırılan şey aslında sadece fantezilerden oluşmayan bir durum. Yani işin içinde genellikle duygularda yer alır. Bu gibi durumlarda genellikle kendimizden tereddüt etmeye başlarız ve kendimizi sorgularız. Sizi anlayabiliyorum sadece heteroseksüel ya da homoseksüel olmak gibi kavramlara takılmadan gerçekten ne hissettiğinize, nasıl hissettiğinize odaklanmaya çalışabilirsiniz. Belli kavramlar altında kendimizi konumlandırdığımız zaman genellikle kendimizi tanımlamak daha zorlaşabiliyor. Bu anlattıklarınıza bakıcak olursak burada önemli olan cinsel yöneliminizin ne olduğundan ziyade kendinize karşı bakış açınızı nasıl ele aldığınız. Belki de öncelikle kendinize bakış açınız konusunda ufak değişimlere ihtiyacınız olabilir.
Danışan
Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Nemfomani hastalığı üzerinde araştırma yaptım bütün bulguları benim yaşamış olduğum durumu gösteriyor. Peki sizce benim cinsel yönelimim ne yönde hala heteroseksüel miyim? Ama erkeklere karşı hiç bir ilgim yok sadece pornografik videolarda gördüğüm şeyi merak ettim denedim ve çok pişmanlık çekiyorum
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Hiperseksüalite dediğimiz durum aslında bir tür dürtü kontrol bozukluğudur. Günlük hayatı oldukça zorlaştırabilir. Sizde de bunun olduğunu düşünüyorsanız belki de cinsel işlev bozuklukları, dürtü kontrol konusunda uzman birinden terapi almaya başlamanız gerekebilir. Heteroseksüel ya da homoseksüel belki de biseksüel olup olmadığınıza ise sizden başka kimse karar veremez. Seanslar eşliğinde kendinizi daha iyi tanımlayıp anlamlandırabilirsiniz.
Danışan
Cevabınız için teşekkür ederim hocam bu konu hakkında terapi veriyor musunuz veya önerebileceğiniz bir psikolog var mı?
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Evet benim eğitimini aldığım bir konu, araştırırsanız site üzerinde de bu konuda uzman kişiler bulabilirsiniz.
Ezgi ÖZTÜRK
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları