2. Takıntı
  3. Kendimi iyi hissetmiyorum

Kendimi iyi hissetmiyorum

Yok - 18 ay önce
Birini çok seviyordum. Benim sevgimi elde etti ve eski sevgilisine döndü. Çok kıskandım. Üzüldüm. Ağladım. Onu neden bu kadar çok sevdi de beni zevmedi diye hep kendimi suçladım. Eski neşemi kaybettim. Çok suskun biri oldum. Hep kendimi eleştirdim. Kendimde hep bi kusur aradım. Hep o kızla kendimi kıyasladım. Belki şuan onu sevmiyorum ama hala her gece ağlıyorum. Bende çok kötü etki bıraktı. Sizce ne yapmalıyım?
Ezgi ÖZTÜRK
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, biten ilişkilerin ardından kişiyi en çok yıpratan düşüncelerden biri de artık sevilmediği için kendinde suç aramaya başlamasıdır. Bu durum zamanla özgüveni de etkilemeye ve muhtemelen diğer ilişkilere de zarar vermeye başlayabilir. Bu tarz düşüncelerin sebepleri aslında yaşadığınız ilişkiden de bağımsız olabilir, böyle hissetmenizin daha köklü nedenleri olabilir. Neden kendimize karşı bu kadar yargılayıcı olduğumuzu anlamadan bu durumu düzeltmek sandığımızdan daha zor. Bu sebeple kendilik algılımızda ki zarar verici düşünceleri anlamlandırabilmek için bir uzmanla terapiye başlamanız daha doğru olucaktır.
Ezgi ÖZTÜRK
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları