2. Takıntı
  3. Mazoşist miyim?

Mazoşist miyim?

C... O... - 20 ay önce
Merhaba ben 23 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. Size aslında sormaktan çekindiğim bir şey danışmak istiyorum. Ben bana kötü davranan, gücünü ve erkekliğini vurgulayıcı hal ve tavırlarda bulunan, maço diyebileceğimiz erkeklerden çok hoşlanıyorum. Hatta eskiden böyle erkekleri hayal ederdim ama şu an kendimi çok suçluyorum çünkü kafamda iki soru var: Acaba böyle erkeklerden hoşlanmak psikolojimin bozuk olduğuna, mesela mazoşist olduğuma mı işaret ediyor? Ayrıca böyle erkekleri hayalimde canlandırdığım zaman bu düşüncelerim cinsel düşünce olarak adlandırılabilir mi? Yani cinsellikle alakalı bir şey düşünmesem, sadece böyle bir erkekle sevgili olduğumu filan düşünsem?
Özlem ODABAŞI
Uzmanın Cevabı: Merhaba, sizi tanımadan ve durumu detaylı dinlemeden yorum yapmam sağlıksız olacaktır. Eğer bu durum sizi ve yaşam kalitemizi olumsuz olarak etkiliyorsa terapi alabilirsiniz. Dilerseniz randevu takvimim üzerinden seans oluşturabilirsiniz. İyi akşamlar dilerim
Özlem ODABAŞI
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri