2. Takıntı
  3. Takıntılı mıyım bilmiyorum

Takıntılı mıyım bilmiyorum

... ... - 7 ay önce
İnsanların bana karşı davranışlarını sürekli sorguluyor ve güven problemi çekiyorum. Yakın zamanda eşimin yanında ki çalışanı ona fake hesaptan ilgisini belli etmek için yazdı. Eşim yerine ben konuştum sonrasında yanında çalışan olduğunu anladım. Eşim gerekli konuşmayı ben yapicam dedi ve yaptığını söyledi daha sonra. Ama ben hala benim olaya müdahil olmam gerektiğini kızla benim konuşmam gerektiğini düşünüyorum. Sürekli acabalarla dolu kafam bu bir takıntı mi sizce? Öyleyse ne yapmalıyım?
Merve Behice AL
Uzmanın Cevabı: Merhaba, insanlara karşı güvensizliğimiz birçok farklı sebepten kaynaklanabilir. Bu nedenler çocukluğumuzda ebeveynlerimizle olan ilişkimiz, bağlanma stilimiz veya çevrenin etkisiyle yaşanan olumsuz deneyimler gibi etmenlerle çeşitlenir. Anladığım kadarıyla eşinizle yaşadığınız durum gibi çevre faktörleri de bu duyguların artmasına yol açıyor. Öncelikle hissettiğiniz güvensizlik ve şüpheye neyin/nelerin sebep olduğuna, hangi durumlarda aynı duyguları hissettiğinize odaklanmak probleminizi çözme konusunda ilk adım olacaktır. Ancak günlük hayatınızı ve sosyal ilişkilerinizi devam ettirmekte zorlanıyorsanız bir uzman desteği almanızda fayda görüyorum. Sevgiler...
Merve Behice AL
Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Kişilerarası İletişim Problemleri