2. Takıntı
  3. Yanlış algılamak

Yanlış algılamak

Hll - 2 yıl önce
Merhabalar.Ben size bir şey soracaktım.Bende erkeklere karşı zaaf var yani herkesin benden hoşlandığını sanıyorum kim olursa.Diyelim ki karşıma biri çıktı bana biraz ilgi gösterdi sevdiğini söyledi bende hemen ondan hoşlanmaya başlıyorum elbette her bakan erkeğin benden hoşlanacak durumu yok ama ben bana bakan biri olduğunda yanlış yorumlayıp kesin benden hoşlanıyor diyorum.Bir de okulda bu aralar bana sürekli bakan iki üç genç var. Onlardan da hoşlandığımı düşünüyorum.Aynı şekilde onlarında benden hoşlandığını ama öyle durum yok gayet ortada fakat kendimi bir türlü toparlayamıyorum.Aklımda kendi kendime öyle çok ilişki yaşadığım erkek var ki bir de onların benden hoşlanmamasını anladığımda üzülüyorum.Bir de mesela o zaman hoşlandığım biri var.karşıma önceki unuttuğum kişi çıkarsa aklım hemen ona da kayıyor.fakat bunların hiç birinin olmamasını istiyorum çünkü rahatsız edici tek bir kişiye bağlı kalmak istiyorum sizce neden oluyor ve ne yapabilirim
Semanur KURUCAK
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, Sizi siz yapan özellikler neler mesela? Ya da karşı cinste aradığınız özellikler sadece sizi sevdiğinizi düşünüyor olmanız mı? Bu kadar uyumlanma ihtiyacınız ne zamandan beri var? Dediğiniz gibi gerçeklik algınız ile ilgili de bir durum olabilir. Bunun gerçekçi bir durum olmadığının da farkındasınız ancak önüne geçemediğiniz algısal bir durum var demek ki. O yüzden mutlaka en kısa zamanda bir psikolog ve psikiyatrist desteği almanızı tavsiye ediyorum. Teşekkürler..
Danışan
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
Semanur KURUCAK
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Depresif Bozukluklar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar