Görüşme Türü

Y... A... - 10 ay önce
Öncelikle iyi akşamlar, Daha önce 3 ay süre boyunca bir psikolog ile görüşme gerçekleştirmiştim. Bu durumu tam iyi anlayabilmek adına online ile yüz yüze arasındaki farkı anlatabilir misiniz? Size göre hangisi daha faydalı ve etkili olur? Şimdiden vakit ayırıp, cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Canan RAMADAN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, online terapinin avantajı kendinizi rahat ve güvende hissettiğiniz bir ortamda, bulunduğunuz şehir, ülke fark etmeksizin kolayca dilediğiniz uzmana ulaşabiliyor olmanızdır. İnternet sağlayıcınızda problem yaşamadığınız sürece bir dezavantajı yoktur. Aksine bahsettiğim gibi online terapi hem konfor hem de terapi ücretleri açısından daha avantajlıdır. Bunlar dışında kalan süreç aynı şekilde ilerlemektedir. Hem kendi danışanlarımla olan deneyimim hem de çeşitli uzman arkadaşlarımın geribildirimleri doğrultusunda her iki terapi türünün de verimliliğinin aynı olduğunu söyleyebilirim. Sevgiler...
Canan RAMADAN
Uzman Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları