2. Terapiyle İlgili
  3. Terapisttin danışana dokunması

Terapisttin danışana dokunması

Melek - NaN saniye önce
Merhaba terapisttimin beni ağlarken güldürmek amaçlı gıdıklaması doğru mu? Etik mi?
Özlem YALÇIN
Uzmanın Cevabı: Merhaba, her terapist etik ilkeler doğrultusunda ilerlemeyebiliyor disiplinli ilerleyen Psikologlar terapötik ilişkinin zedelenmemesi adına fiziksel yakın temastan kaçınırlar ve terapi sırasında ağlamak bölünmemesi gereken bir dışa vurumdur. Terapistiniz samimiyet oluşturup sizin rahat olmanızı sağlamaya çalışmış olabilir fakat etik dışı bir yaklaşım. İyi akşamlar diliyorum. Sevgiler..
Özlem YALÇIN
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Panik Atak