1. Uzman
  2. Oğuzhan TAŞDELEN
Oğuzhan TAŞDELEN

Oğuzhan TAŞDELEN

Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 275
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 400

Hakkında

Lisansını burslu olarak kazandığı Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümünde 2016 yılında tamamlamıştır. Eş zamanlı olarak Pedagojik Formasyon Eğitimini de almıştır. Stajlarını Antakya Devlet Hastanesi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Kreş-gündüz bakımevinde tamamlamıştır. MMPI, Wiscr, AGTE, Denver testlerini uygulama fırsatı bulmuştur. TRSM'de grup çalışması ve vaka analizlerine katılmıştır. 2016-17 yıllarında 2 farklı eğitim kurumunda çocuk, ebeveyn ve kurum çalışanlarına bireysel danışmanlık yapmıştır. 2017 yılında Adalet Bakanlığında Psikolog olarak çalışmaya başlamıştır. Burada yetişkinlerle Anksiyete bozuklukları, Depresyon, Travma, Panik Bozukluk, OKB, Öfke Kontrol prob, Yas, Bağımlılık ve Kişilik bozuklukları ile çalışmıştır. Konya İl Jandarma Komutanlığı Rehberlik ve Danışma Merkezinde askeri personele yönelik psikolojik danışmanlık vermiştir. Şu anda Yetişkin Psikoterapisi alanında Bilişsel Davranışçı Terapi ve EMDR Terapisi ekollerini kullanarak seanslarını yürütmektedir.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Herkes yaşamında birtakım güçlükler ve içinden çıkamadığı durumlarla karşılaşabilir. Hatta, kimileri için tekrar eden olumsuz durumlar kaçınılmaz gibidir. ''Kendi”mizi geliştirebilir, değiştirebilir ve yaşamı kendimiz için anlamlı ve kaliteli hale getirebiliriz. Bunun için sadece bir yerden başlamak gerek…


İnsana dair herhangi bir mesele seanslarda çalışma konusu olabilmektedir. Kaygı, evlilik problemleri ve ilişki problemleri, obsesyon ve kompulsiyonlar, bağımlılık, kayıp, yas ve ölüm ile ilişkili meseleler, anlam arayışı, kendine yabancılaşma, yalnızlık ve değersizlik, panik atak ve depresyon gibi konularda görüşmeler yapmaktayım.


Birey, problem ve hedefler baz alınarak, Eklektik yaklaşım çerçevesinde en uygun terapi yöntem ve tekniklerini uygulamaktayım.


mail : *****


Çalışma Grupları

Aile Yetişkin (18-65) LGBT+ Aile ve Çift Çift & Partner Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) EMDR Şema Terapi Bütüncül Psikoterapi Eklektik Terapi

Eğitimler

Hasan Kalyoncu Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Denver 2 Gelişimsel Tarama Testi - Türk Psikologlar Derneği - 4.11.2017 Tematik Algı Testi Ve Çocuklarda Algı Testi - İstanbul Psikoloji Enstitüsü - 7.10.2016 Evlilik Ve Aile Danışmanlığı Sempozyumu Katılım Belgesi - Hasan Kalyoncu Üniversitesi - 28.5.2020 Scl-90 Psikolojik Belirti Tarama Envanteri - İstanbul Psikoloji Enstitüsü - 14.10.2016 Pedagojik Formasyon Eğitimi - Hasan Kalyoncu Üniversitesi - 9.6.2016 Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (mmpı) - İstanbul Psikoloji Enstitüsü - 14.12.2016 Gessel Gelişim Figürleri Testi - İstanbul Psikoloji Enstitüsü - 16.12.2016 Bilişsel Davranışçı Terapi - Pozitif Bilimler Akademisi - 14.5.2022 Emdr Avrupa Akredite 1. Düzey Eğitimi - Enstitüay - 7.10.2022

Danışan Yorumları

keyifli ve yararlı bir süreç

(*)(*)(*)(*)(*)
G... D... - 8 gün önce
kendimden yola cıkarak şunu söyleyebilirim ki, oguzhan bey sayesinde terapilere cidden ihtiyacım oldugunun ve sürecin fazlasıyla olumlu dönütlerinin oldugunun farkına vardım. tereddütte kalan arkadaşlarıma öneririm. doğru danışman ve doğru süreç önem taşıyor.

Çok rahat, çok profesyonel

(*)(*)(*)(*)(*)
frknergl - 11 gün önce
Eğer ilk defa bir terapi seansı yapacaksanız. Oğuzhan Bey'e rastladığınız için çok şanslısınız demektir. Kendisi içinden çıkılmaz olarak düşündüğüm belki aylardır kafamda gezen problemleri anlamamda rehberlik ediyor ve günlük yaşamdaki zihinsel süreçlerde hayat kurtarıcı öğretilerle destek veriyor. çok teşekkürler :)

Çok çok tşk ederim

(*)(*)(*)(*)(*)
A... Ş... - 3 ay önce
Çok anlayışlı ve neyi nasıl ilerleyeceğimizi belirtmesi de ekstra uzman olduğunun bir göstergesi. Daha önce başka uzmanlar nasıl yol izleyeceğimizi söylemiyordu. Ben Oğuzhan beyden çok memnun kaldım ve daha ilk seansta çok rahatladım. Devam edeceğim muhakkak. Tşk ederim
Toplam 13 yorum. Tümünü Gör