1. Uzman
  2. Oğuzhan TAŞDELEN
Oğuzhan TAŞDELEN

Oğuzhan TAŞDELEN

Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Uzmanlıklar: Depresyon ve Mutsuzluk, İlişki / Evlilik Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 450
Yüz Yüze Terapi
süre 45 dk
ücret 600

Hakkında

Lisansını burslu olarak kazandığı Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümünde 2016 yılında tamamlamıştır. Pedagojik Formasyon Eğitimini almıştır. Stajlarını Antakya Devlet Hastanesi, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, Kreş-gündüz bakımevinde tamamlamıştır. TRSM'de grup çalışması ve vaka analizlerine katılmıştır. 2016-17 yıllarında 2 farklı eğitim kurumunda çocuk, ebeveyn ve kurum çalışanlarına bireysel danışmanlık yapmıştır. 2017 yılında Adalet Bakanlığında Psikolog olarak çalışmaya başlamıştır. Burada yetişkinlerle Anksiyete bozuklukları, Depresyon, Travma, Panik Bozukluk, OKB, Öfke Kontrol, Yas, Bağımlılık ve Kişilik bozuklukları ile çalışmıştır. 2019 yılında Konya İl Jandarma Komutanlığı Rehberlik ve Danışma Merkezinde askeri personele yönelik 1 yıl boyunca psikolojik danışmanlık vermiştir. Şu anda bir üniversitede Adli Psikoloji derslerini vermekte ve Yetişkin Psikoterapisi alanında Bilişsel Davranışçı Terapi ve EMDR Terapisi ekollerini kullanarak seanslarını yürütmektedir.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Herkes yaşamında birtakım güçlükler ve içinden çıkamadığı durumlarla karşılaşabilir. Hatta, kimileri için tekrar eden olumsuz durumlar kaçınılmaz gibidir. ''Kendi”mizi geliştirebilir, değiştirebilir ve yaşamı kendimiz için anlamlı ve kaliteli hale getirebiliriz. Bunun için sadece bir yerden başlamak gerek…


İnsana dair herhangi bir mesele seanslarda çalışma konusu olabilmektedir. Kaygı, evlilik problemleri ve ilişki problemleri, obsesyon ve kompulsiyonlar, bağımlılık, kayıp, yas ve ölüm ile ilişkili meseleler, anlam arayışı, kendine yabancılaşma, yalnızlık ve değersizlik, panik atak ve depresyon gibi konularda görüşmeler yapmaktayım.


Birey, problem ve hedefler baz alınarak, Eklektik yaklaşım çerçevesinde en uygun terapi yöntem ve tekniklerini uygulamaktayım.Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) LGBT+ Çift & Partner Yetişkin (65+)

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) EMDR Şema Terapi Bütüncül Psikoterapi Eklektik Terapi

Eğitimler

Hasan Kalyoncu Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Denver 2 Gelişimsel Tarama Testi - Türk Psikologlar Derneği - 4.11.2017 Tematik Algı Testi Ve Çocuklarda Algı Testi - İstanbul Psikoloji Enstitüsü - 7.10.2016 Evlilik Ve Aile Danışmanlığı Sempozyumu Katılım Belgesi - Hasan Kalyoncu Üniversitesi - 28.5.2020 Scl-90 Psikolojik Belirti Tarama Envanteri - İstanbul Psikoloji Enstitüsü - 14.10.2016 Pedagojik Formasyon Eğitimi - Hasan Kalyoncu Üniversitesi - 9.6.2016 Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (mmpı) - İstanbul Psikoloji Enstitüsü - 14.12.2016 Bilişsel Davranışçı Terapi - Pozitif Bilimler Akademisi - 14.5.2022 Emdr 1.düzey Eğitimi - Emdr Europe Akredite - Enstitü Ay, (emre Konuk & Asena Yurtsever) - 10.7.2022 2. Emdr Ulusal Kongresi ''travma İle Büyümek'' - Emdr Derneği - 7.5.2023 Bdt Ve Kişilerarası İlişkiler Psikoterapisi Temelli Süpervizyon - Prof. Dr. Gökben Hızlı Sayar Ve Kl. Psk. Sare Uçar - 2.5.2023

Danışan Yorumları

Teşekkür :)

(*)(*)(*)(*)(*)
Ezo - 3 ay önce
Belli aralıklarla kendimi kötü hissettiğim de psikolog ile görüşürüm, ancak Oğuzhan Bey kendi farkını ilk seansta yaklaşımı, yönlendirmesi ve pozitif tavrı ile göstermiş oldu, ilk kez sayesinde düzenli seans almaya karar verdim. Oğuzhan Bey'in eşliğinde kendime yaptığım yolculuk eminim keyifli ve yol aydınlatıcı olacak. Kendisine teşekkür ediyorum.

(*)(*)(*)(*)(*)
M... M... - 5 ay önce
Yaklaşık 6-7 seanstır Oğuzhan Bey'den terapi almaktayım, panik atak ve anksiyete üzerine terapi aldım, terapi süresince farklı yaklaşımlarla ve metotlarla gayet iyi bir seviyeye geldik . Hayata karşı bakış açım değişti, ilk başlarda tereddütle yaklaşmıştım fakat şu an iyi ki de terapi almışım diyorum . Oğuzhan Bey'e ne kadar teşekkür etsem azdır:)

Başarılı profesyonel ve empatik Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Sorge - 6 ay önce
Deneyimlerimden dolayı Oğuzhan Bey'e başvurduğum için son derece memnunum. Kaygı/anksiyete sorunlarım olduğunu düşünerek başladığım bu terapi sürecinde, Oğuzhan Bey çeşitli boyutlarda bahsettiğim problemlerimi ele alıp detaylıca analiz ediyor. Çok empatik ve anlayışlı bir psikolog olarak, hem kısa dönemde günlük hayatımda rahatlamam için davranışsal değişiklikler yapmamda bana yardımcı oluyor hem de geçmişimle ilgili terapi uyguluyor. Özellikle anlaşılamamaktan veya terapinin bir getirisi olup olmayacağından tereddüt edenler için Oğuzhan Bey'i öneriyorum. Çok memnun olacağınızdan eminim.
Toplam 17 yorum. Tümünü Gör