2. Aile
  3. Ailem maaşımdan istiyor

Ailem maaşımdan istiyor

mandalina - 10 ay önce
Merhaba ben 18 yaşındayım üniversteye hazırlanıyorum ve çok zor bir tempoyla tıp okumak istiyorum . Ailem sürekli dpktor olunca param olunca onlara para vermemi , gerekirse hepsini vermemi sürekli söylüyor. Çok bunalıyorum motivasyonum düşüyor ne yapmam lazım
Nazife YAĞBASANLAR
Uzmanın Cevabı: Merhaba Danışan ; Üniversiteye hazırlık stresli bir süreç iyi yönetmek gerekir . Ailenin beklentisi gerçekçi bir düzeyde olması gerekmektedir . Çocukları olman hayatın hakkında her durumda söz hakkına sahip olduklarını göstermez her koşulda destek olmaları gerekmektedir . Önemli olan senin ne istediğin bunu lütfen unutma . Şu an üniversite sınavına odaklanmanı ve başka konulara dağılmamanı öneririm . Hayat senin hayatın . Konuşmak isterseniz randevu bakarak uygun saat alabilirsiniz . Teşekkürler .
Nazife YAĞBASANLAR
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, İlişki / Evlilik Problemleri