2. Aile
  3. Ailem sürekli baskı yapıyor

Ailem sürekli baskı yapıyor

D... Y... - 11 ay önce
merhaba ben 15 yaşındayım.ailem sevgilim olduğunu ogrendikleri gün telefonumu elimden aldilar ve herseyi yasakladilar.aylardir ne bi arkadasimla disari çıkıyorum,ne bi sosyal medya ile onlarla konusabiliyorum.ailem zaten hic bir zaman ilgili sevgili bir aile değildi annemle babam aile ici geçimsizlikten dolayi geçen sene ayrıldılar.herseyin düzeleceğini dusunurken bunlar oldu.gercekten artık baskılarına falan dayanamıyorum.beni hic bi zaman anlamıyorlar,dinlemiyorlar ben kendi kabuğuma cekildigimde ise suçlu hep ben oluyorum.bu baskilarindan ve bu yaptiklarindan çok sıkıldım.psikologa gitmek istiyorum ama beni ciddiye almiyorlar ***** yapacagimi bilmiyorum..
Sinem AKPEÇE
Uzmanın Cevabı: Merhaba değerli danışan. Yaşadıklarınız çok zor öncelikle... Etrafınızda sizi anlayabileceğini düşündüğünüz ve size yardım edebilecek yetişkinler var mı öğretmen, komşu ya da akraba olabilir? Onlardan yardım isteyebilirsiniz. Sıkıntılarınızı anlatabileceğiniz arkadaşınız ya da başka yakınınız varsa bu da sizi rahatlatabilir. Kendi kendinize geleceğe dair umutlarınızı büyütebilirsiniz. Bugünden onlara ulaşmak için elinizden gelen şeyleri yapabilirsiniz. Blog yazılarımı okuyabilirsiniz. Her şeye rağmen gelecekte bir şeylerin daha iyi gidebileceğini ve kendi hayatınızı inşa edebileceğiniz ihtimalini içinizde büyütebilirsiniz. Kendinize yatırım yapın, hobileriniz olsun ve vücut sağlığınıza dikkat edin. Sağlığımız psikolojimizle bir bütün. Umarım ailenizin kararı değişir ve tanışırız. Size yardımcı olmayı çok isterim. Umutla kalın. Sevgiler...
Sinem AKPEÇE
Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları