2. Aile
  3. Eşim ile geçimsizlik

Eşim ile geçimsizlik

Ö... Ö... - 2 yıl önce
daha doğrusu doğum esnasında yaşadıklarımdan sonra eşimle aramda büyük sorunlar oluştu kendimce annem üç gün kaldı etmediğini bırakmadı anneme de banada kimseyi istemiyormuş ama kendi ailesi gelirmiş . Çok bencil ve aşırı öfke kontrolü var . Tartışma yaşandı bende bu tartışma sonucu gittim çocuğum ve annemle onlar çocuk ben derdine değil altın derdine düşmüşler . Bazı şeyler travma olarak bende kaldı ve kardeşimde içime atmamam psikolojik destek alıp rahatlamam gerektiğini söylediği için iletişim haline geçiyorum. İçimden ona karşı soğukluk halen devam ediyor ve eski sevgim yok tabi onunda bana güveni yokmuş ama onun bana güvenmemesinin nedeni ablası . Birgün benden pantolon istedi bende çocuğa gelen paralardan köşeme atmıştım telefon arkasına koydum beraber üçümüz avm ye gittik o sırada bişeyler aldım para eksilmiş dedi bende boş bulunup yalan söyledim ablanın parasıyla pantolon aldım ya dedim ne pantolonu kız dedi beni yalancı çıkarıp ben görürsen al dedim para vermedim dedi beni idare etmedi sonradan dedim neden idare edip istediğini dile getirmedin sonuçta istedin al veririm dedin dedim de ne bileyim ben dedi . Sonra eşimle telefonla konuşup ona güvenme para saklıyor demiş . O gün bugündür onunla da aramda mesafe var isterken iyi kendisi sanki hiç saklamayan insan da bana mana buluyor . Kayınvalidem deseniz oğlu içmez yalan söylemez hep sıkıntı bende en basit örnek geçen gün yumurta eksik dedi sen mi aldın dedi dedim senin evinden habersiz neden yumurta alayım bende o sırada bende olan anahtarını verdim . Sende dursun dedi yok en doğrusu sende durması dedim zaten o doğum sonrasından beri takığım kadına bana Herşeyi batıyo. Ailem 9 aydır evime gelmedi bir kere de annesidir saygısızlık yapma demediler anası dolduruyordur dediler . O yüzden sevmiyorum artık hiçbirini altlı üstlü oturmasam görmek dahi istemiyorum. Unutamıyorum bana yaşattıklarını eşimin aile bagımlısı olup annesini hep dinlemesi benden Herşeyi bekleyip benim aileme gelince gitmesin demeleri yoruldum bi bakıma anlaşılmıyorum cünkü laf ta söyledim tartışma da yaşadım anlamadılar işlerine gelmedi ya da aileme düşman kesildiler
Özge YILMAZ
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, Öncelikle detaylı paylaşımınız, içinizi bu kadar ayrıntılı açabildiğiniz için size teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla çok fazla durum ve olaylardan bunalmışsınız. İçinizi dökmeye ihtiyacınız var. Bundan dolayı psikologlardan yardım almayı tercih etmeniz de kendiniz adına çok güzel bir gelişme. Bahsettiğiniz durumlar hele çocuk doğumuyla beraber bir çok ailede yaşanmakla beraber herkes sizin gibi bilinçli şekilde profesyonel yardım (psikologlardan) almayı aklına bile getirmiyor. Bu açıdan farkındalığı yüksek bir birey olarak bu bahsettiğiniz konuların bir soruyla sorulması ve cevap alınmasıyla çözülemeyeceğinin farkındasınızdır. Ben veya başka psikologlardan görüşme talebi oluşturmanız, sorunların çözümü adına bir başlangıç adımı olacaktır. İyi Günler dilerim.
Özge YILMAZ
Uzman Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Kişilerarası İletişim Problemleri, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar