2. Aile
  3. eşimin ailesi hakkında

eşimin ailesi hakkında

çam ağacı - 21 ay önce
Merhaba...Eşimi çok seviyorum , bana ve oğlumuza karşı çok mükemmel bir insan.Ancak ailesinden hiç hazetmiyorum.Anne ve babası sürekli müdahaleciler.Nerede durmaları gerektiğini bilmiyorlar.Sürekli aranıp sorulmak istiyor , aynı yerde yaşadığımız için de sürekli bizden yardım isteme halindeler.Bunlar bana çok ters geliyor.Çünkü kendi annem ve babam asla böyle değiller.Eşime karşı sevgimden dolayı anne ve babasını ona hiç kötülemedim.Ancak son 1 aydır eşim önce annesiyle sonra da babasıyla tartıştı ve konuşmuyorlar.Ben de onların yapısını bildiğimden dolayı yine de saygımı sürdürüp hal hatır sordum haftada 1.En son konuşmamızda annesi sana büyük gönül koydum eşin gelmiyorsa gelmesin , torunumuzu bize göstermiyorsun dedi sert bir sesle.Kendimi çok kötü hissediyorum.Hoşlanmama rağmen saygımı sürdürmeye hep devam ettim karşılığında böyle bir konuşma almamalıydım..Şu an kötü duygularım yerini kine bıraktı.Kin tutmaya başladım ve dönüştüğüm insandan ***** yapmalıyım.Bu çok uzun bir mesele.Bir dolum.Bana yardım edebilir misiniz?Online terapi almaya da hazırım
Aslı Nurhan SEÇİR
Uzmanın Cevabı: Merhaba. Sevdiklerinizden ötürü saygı duyup teması devam ettirdiğiniz ilişkiler bir süre sonra yerini zorundalıklara bırakmış. Onlara "rağmen" sürdürdüğünüz etkileşimler bir süre sonra beraberinde pişmanlık, suçluluk, hayal kırıklığı hislerini getirmiş. Çünkü esasında attığınız bu adımlar, daha çok "kendinize rağmen" olmuş. Duygularımızı kabul etmekte güçlük yaşadığımızda, sınırlarımızı koruyamadığımızda kendimize sahip çıkamamış oluruz. Bu da gerek insanlarla ilişkilerimizi gerekse de kendimizle ilişkimizi olumsuz yönde etkiler. Sınırlarımızı oluşturabilmek ve koruyabilmek bu yüzden oldukça önemlidir. Bu konuda desteğe ihtiyaç duyuyorsanız randevu oluşturabilirsiniz. Böylelikle seansta geniş çağlı olarak yaşadıklarınızı ele alabilir, üzerinde çalışabiliriz. Sevgiler
Aslı Nurhan SEÇİR
Uzman Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları