2. Aile
  3. Neden konusmuyor

Neden konusmuyor

Uzak - 16 ay önce
Merhaba, Eşim ailesiyle ilgili konuları benimle paylaşmıyor. Mesela erkek kardeşi işten ayrılıp yeni bir işe girmiş ve ben bunu sosyal medya hesabından gördüm.kardesin işten mi ayrıldı dediğimde aaa oylemiymis dedi ben de sen bilmiyor musun dediğimde biliyorum da sen neden bana anlatamadin diye kızcağın için hemen bildigimi söylemedim dedi neden bana anlatıyorsun dediğimde bizene diyip tavırlı şekilde konuşmayı devam ettircek gibi bir his veriyor ben de başka bisey soramıyorum. Ama ailesi ile ilgili tüm konularda böyle hiç bana anlatmıyor, kendi sosyal çevresi ve arkadaşları ile ilgili konuları ise anlatiyor
Nur AKCAN
Uzmanın Cevabı: Hepimizin sınırları vardır. Önemli olan bu sınırların diğer kişilerle aramızdaki ilişkiyi nasıl bir ölçüde ve ne yönde etkilediğidir. Sınırlar bizim değerlerimiz, kişiliğimiz, tecrübelerimiz ile şekillenir. Eşiniz ailesiyle ilgili şeyleri paylaşırken çizdiği sınırı etkileyen faktörler nelerdir bilmiyoruz. Bunun altındaki sebebi bu anlattıklarınızla açıklamak doğru bir açıklama olmaz. Eşinizle daha sakin ve suçlayıcı olmayan, ben dili kullanarak anlatmaya teşvik edebilirsiniz.
Nur AKCAN
Psikolog
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar