2. Bağımlılık
  3. yalana bağımlılık

yalana bağımlılık

... ... - NaN saniye önce
Ayça Hanım merhaba benim yalan söyleme bağımlılığım olduğunu fark ettim ailemden gizli yaptığım şeylerden kurtulmak için direkt yalan başvuruyorum ve sonucu kötü bitiyor genelde kendimi durduramıyorum bir türlü artık beni de bıktırdı birisi benim üstüme geldiği an direkt yalan sığınıyorum aynı zamanda kendimi tanıyamıyorum gerçekten ne istiyorum nasıl biriyim bağımlılığımı nasıl yeneceğim bilemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim..
Ayça SAATÇI
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, arkasında farketmediğiniz bir motivasyonunuz olabilir çünkü sonu kötü bitmesine ve kendinize zarar vermenize rağmen devam ettiğinizi söylüyorsunuz. Örnek verecek olursam; özellikle belirli şahıslara yalan söylüyorsanız onların doğruyu haketmediğini düşünüyor olmak gibi. Tabii bu örneği sadece altta yatan motivasyon derken neyi kastettiğimi açıklamak için verdim. Sizinki bundan kaynaklı olmayabilir ve çok farklı bir sebebi olabilir. Teşhisi ve tedavisi sürecinde yardımcı olabilmem için sizi görmem gerek. Sevgilerimle
Ayça SAATÇI
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Güven Kaybı / Aldatma / Aldatılma, Sosyal Fobi