2. Bunların dışında
  3. Çocukluğumdaki travmalar

Çocukluğumdaki travmalar

Ç... ... - 3 ay önce
Merhaba hocam. Babam 18 yıl boyunca anneme öldüresiye şiddet uyguladı. Biz babamdan çok korkardık. Heran canımızı alacak cellat gibiydi. Annemi her seferinde bayıltana kadar odunlarla döver, kan revan içinde olan annemi suyla ayıltir tekrar bayıltana kadar döverdi. Defalarca gece yarısı dışarıya tenhaya çağırıp öldürmeye çalıştı, her seferinde biz çocuklardan biri annemize eşlik ettiğimiz için vazgecerdi. En son odunla kafasına büyük darbeler vurarak beyin kanaması gecirtti anneme ve ayrıldılar 18 yılın sonunda. Etrafta övünerek, ben ölsün diye vurdum o kadar ama ölmedi diyormuş babam olacak cani. Velhasıl ben 37 yaşındayım ve annem babamdan ayrılıp baskasiyla evleneli 25 yıl oldu. Ancak özellikle bu aralar, babamın anneme yaptıkları aklima geldikçe, kalbim catlicak gibi oluyorum. Kan beynime sicriyor. Özellikle rüyalarımda hâlâ o günleri görüyorum. Hep o kadar korkacagimiza, birimiz babami oldurseymisiz de, onca iskenceyi cekmeseymisiz diyorum. Benim 4 çocuğum var ve ben psikolojik olarak toparlamak zorundayım kendimi ancak bunu nasıl yapacağım, geçmişi nasıl sileceğim bilemiyorum. Lütfen yardım edin
Işıl BAHAR
Uzmanın Cevabı: Merhaba size Emdr terapisi almanızı öneriyorum. Süpervizyon aşamasında olan birini bulursanız daha uyguna yapar. Araştırınız lütfen, çok rahatlatacaktır.
Işıl BAHAR
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Ergenlik Dönemi Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk