Hareketsiz Duramama

Syd - 19 ay önce
Merhaba hocam yaklaşık 1 hafta önce psikiyatr a başvurduk yaygın anksiyete fobil anksiyete ve obsesif kompulsif bozukluk var dedi paxera ve meresa yazdı galiba meresa antipsikotik olduğundan dolayı bende akatizi yarattı yerimde duramıyorum sürekli ayakta dolaşıyorum ayaklarımla oynuyorum çapraz yapıyorum bu meresa ilacı kullanmayı süşünmüyorum artık zaten doktor mide bulantın olursa psikolojik olarak kullan diye vermişti doğru yapıyor muyum ve bu hastalığa ne iyi gelir ?
Burak KAYA
Uzmanın Cevabı: Merhabalar. İlaçlarla ilgili psikiyatristinizin önerilerine uymanız önemlidir. 1 hafta ilaçlara bünye olarak uyum sağlayabilmek için henüz yeterli değil, bu sebeple psikiyatri hekiminizin verdiyse randevu tarihine kadar kendinizi gözlemleyin, yine de yan etki olduğunu düşünüyorsanız yeniden randevu alarak hekiminizi bilgilendirebilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.
Burak KAYA
Uzman Klinik Psikolog
Uzmanlıklar: Depresif Bozukluklar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları