2. Bunların dışında
  3. Kişilik bozukluğunu emareleri

Kişilik bozukluğunu emareleri

A... ... - 3 ay önce
İyi günler dilerim. Kızlarım ve ben, eşimin kişilik bozukluğu emareleri gösterdiğini, en son aşamada halüsinasyonlar görmeye başladığını gözlemliyoruz. Eşimin, potansiyel sıkıntılarını tartışmak ve tedavi konusunda ikna yolları hakkında görüşmek istiyorum. Başkası hakkında konuşmamız uygun olmaz diyorsanız randevu almayacağım. İyi çalışmalar dilerim.
Hidayet ÇALIŞKAN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar hoşgeldiniz çok geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz sizlere.ONCELİKLE HERKES HASTALANABİLİR . Eşinizde kişilik bozukluğu emareleri ve halüsinasyonlar gözlemliyorsunuz ve tedavi konusunda görüşmek istiyorsunuz. Kişilik bozuklukları, bireyin düşünce sistemini, duygularını, ilişki kurma şeklini, davranışlarını ve olaylara ilişkin algısını etkileyen bir tür ruh sağlığı sorunudur. Kişilik bozuklukları kendi arasında gruplara ayrılır ve tedavi yöntemleri değişebilir. Halüsinasyonlar ise gerçek olmayan duyusal algılar olarak tanımlanır ve birçok nedeni olabilir.BU DURUMDA BİR UZMANİN KARAR VERMESİ GEREKEBİLİR. Eşinizin tedaviye ikna edilmesi için onunla sakin bir zaman ve mekanda konuşabilir, endişelendiğiniz belirtileri açıklayabilir ve destek olabilirsiniz . Ancak, eşinizin HASTALİGİ kabul etmemesi ve TEDAVİYİ istememesi hakkının bulunduğunu unutmayıniz lütfen . Ayrıca profil sayfamdan uzmanlık alanlarimi inceleyebilir ve seans olusturabilirseniz psikolojik destek ve psikolojik danışmanlık anlamında ayrintili olarak görüşebilme imkanımız oluşabilir. BEKLERİM. SAĞLIKLI VE MUTLU GUNLER DİLERİM SİZLERE.
Hidayet ÇALIŞKAN
Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk