Ölmek istiyorum

Selin22 - NaN saniye önce
Hocam merhabalar. İnanın çok kötü durumdayım şu hayatta beni hiç kimse sevmiyor gerçekten eşimin ailesiyle yaşıyorum onlar bana çok kötü davranıyo eşimle bu yüzden tartışıyoruz eşimin umrunda bile değilim kendi annem babamda beni boşvermiş durumda onlara göre boşanmamam lazım sabretmem lazım derdimi anlatabileceğim halimi hatırımı soracak bi tane bile arkadaşım yok inanın kimse sevmeyo beni yeni arkadaşlıklar kurmaya çalışıyorum herkes o kadar soğuk ki sanki ben anormal biriymişim gibi hocam napmalıyım hayattan soğudum ölmek istiyorum yedi yıldır evliyim eşimin ailesinin yaptıklarına katlanıyorum eşime ayrı eve çıkalım diyorum hayır diyo hocam ben yedi seneyi inanın bi umut ayrı eve taşınırz diye geçirdim ama olmuyo köyde yaşıyorum bu arada boşanamıyorum da iki tane kızım var küçük hocam öleyim mi ben Allah aşkına sen söyle
Aslı Nurhan SEÇİR
Uzmanın Cevabı: Merhaba eşiniz ve aileniz tarafından anlaşılmıyor olmak sizi çaresizlik ve yalnızlık duyguları içerisine itmiş gibi görünüyor. Sosyal destek kaynaklarınızın da yetersiz olmasıyla -arkadaşlar, kök aileniz- adeta tutunacak bir dal arar hale gelmişsiniz. Böyle durumlarda aslında sizi tutabilecek en güçlü dal kendiniz ve kızlarınız. Ancak şu anda psikolojik desteğe ihtiyacınız var. Köyde olduğunuzu belirtmişsiniz; ulaşım imkanlarınızı bilemiyorum, küçük çocuklarınız da olduğu için psikiyatriye gitmeniz zor olabilir belki. En azından online psikolojik danışma desteğine başvurabilirsiniz. Yararı olacağını düşünüyorum.
Aslı Nurhan SEÇİR
Uzman Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları