Şaka Kaldıramama

S... A... - 2 yıl önce
Hocam merhaba insanların ben şakalarını kaldıramıyorum ayrıca insanların davranışlarını kafaya takıyorum dalga geçip geçmedigini bile anlamıyorum siz bilirsiniz şaka ve dalga arasındaki fark nedir ikiside aynı olmuyor mu
Serkan ÇINEMRE
Uzmanın Cevabı: Şaka ve dalga geçmek arasında fark, dalga geçme eyleminde karşıdaki insanın kusuru ile veya zayıf gözüken bir tarafı ile küçümseyici konuşma ya da o yönüyle ilgili davranışta bulunma gözükür. Bunu yanında şaka ya da dalga geçmeye yönelik durumlarda, eğer bunu kaldıramıyorsanız ve bunu sizin kendi benliğinizle alakalı bir küçümsenme olarak yorumluyorsanız düşük özgüvene sahip olabilirsiniz.
Serkan ÇINEMRE
Psikolog
Uzmanlıklar: Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, Depresif Bozukluklar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları