2. Cinsellik
  3. Cinsel İlişkiden Haz Alamiyorm

Cinsel İlişkiden Haz Alamiyorm

serdartmcn - 22 ay önce
hocam merhabalar yaşım 25 sizlere bir sorunumdan bahsetmek istiyorum normal masturbasyon yapınca hic bir sorunum yok peniste sertlesme sorunu veya haz alamama gibi bir kaygim olmuyor tam istedigim gibi oluyor yanliz partnerim ile iliski esnasinda peniste sertlesme sorunu yasiyorum odaklanamiyorum ve haz alamiyorum bu partnerimle alakali bir durum olmadiginin kat kat farkindayim sorun bende ama sorunun ne oldugunu cozemedim biraz arastirma sonucunda tramvatik mastrbasyon sendromu diye birseye denk geldim belirtilerim cok benziyor o hastaliktan supheliyim cunku hayatim boyunca ve cok sık sekilde mast yapmaktayım pornografik izleyerek veya yanlis sekilde surekli yaptigim icin olabilirmi diye dusunuyorum sizce bunun baska bir nedeni varmidir baska bir nedeni var ise neden masturbasyon esnasinda hersey cok iyi gidiyor ama partnerim ile istedigim sekilde ilerlemiyor bu konu hakkinda yardimci olurmusunuz ?
Hakan KILIÇ
Uzmanın Cevabı: Merhaba Sertleşme bozukluğu altta yatan tıbbi bir problem olmadığı müddetçe psikolojik nedenlerden kaynaklanır. Tıbbi nedenlerle Psikolojik nedenleri nasıl ayırt edebiliriz? Özellikle gece ve sabah ereksiyonlarının var olması ve bu ereksiyon düzeyinin cinsel ilişki sırasında veya öncesinde kaybolması. Ayrıca mastürbasyon süresince sert bir ereksiyonun olması fakat cinsel ilişki sırasında veya öncesinde bu ereksiyonun kaybolması psikolojik sebeplerin olasılığını akla getirir. Tedavi: Hasta genç, sağlıklı ise ve sertleşme bozukluğu psikolojik nedenlerden kaynaklanıyorsa,cinsel terapi ön plana çıkartılabilir. Cinsel terapi temel olarak danışana göre 10-15 seans kademeli olarak yapılandırılır. Danışana erkek uyarılma evreleri, sertleşme ve boşalma mekanizması hakkında bilgi verilir. Cinsel etkileşimin hangi aşamasında sertleşme sorununun görüldüğü tespit edilir ve kapsamlı olarak ele alınır. Danışanın vücudunu duyumlamasına izin veren egzersizler verilir. Erkekle zorlayıcı “mecburi” olarak cinsellikle ilgili kodlanmış konular ele alınır. Danışanın mecburiyet baskısından çıkması sağlanır.Randevu ve detaylar için iletişime geçebilirsiniz. Psikolojik Danışman-Cinsel Terapist Hakan KILIÇ
Hakan KILIÇ
Psikolojik Danışman
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Cinsel İşlev Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri