2. Cinsellik
  3. Hayır diyememe problemi

Hayır diyememe problemi

Ş... C... - 20 ay önce
Bazı insanlara hayır diyemediğim için kendimden tiksiniyorum, istemediğim şeyler yapıyorum kendimi aşırı bir şekilde manipüle edilmiş hissediyorum. Ben 25 yaşında gazeteciyim aktif bir hayatım var iş hayat okul aile çevresinde ne gibi bir durum olursa olsun hayır diyemiyorum dün gece yine bu sebepten hiç ama hiç istemeyeceğim bir şey yaşadım kendimi öldürmek istiyorum
Ege CANYURT
Uzmanın Cevabı: Anladığım kadarı ile bu şikayetiniz ciddi anlamda sizi bir yıkıma uğratıyor. Bu şekilde bir düşünceniz mevcutsa eğer en kısa sürede bir uzman desteği almanızı öneririm çünkü bu hayat size ait ve bu hayatı güzel bir şekilde yaşamak sizin elinizde. Problemin farkındasınız fakat kabul süreci ve baş edebilme süreci için terapi desteğine ihtiyacınız var gibi gözüküyor. Tam olarak bir soru yöneltmediğiniz için söyleyebileceklerim bu kadar bu konu hakkında.
Ege CANYURT
Uzman Klinik Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar