2. Cinsellik
  3. Heyecan ve kaygı

Heyecan ve kaygı

Bgra544 - NaN saniye önce
Hocam kolay gelsin öncelikle genel olarak cinsel kaygılarim var evliyim eşimle ilgili bir problemim yok ancak evlenmeden önce yaşamış olduğum başarısız ilişki sonrasında herşeyi kafama takacak duruma geldim bu sebeple sorun yaşıyorum aşırı titreme geliyor farklı bir bayanla birliktelik düşüncesinde bile ve hiç bir şey yapamıyorum Doktora gittim mastürbasyon esnasında problemim yok eşim ile de beş on sefer haricinde başarısız bir ilişki yaşamadım
Koray TANEL
Uzmanın Cevabı: Merhaba. Cinsel sorunların kaynağının fiziksel olmadığı belirlendiğinde cinsel terapi devreye girmeye başlıyor. Evlilik ilişkinizde sorun olmadığını belirtmişsiniz ancak geçmiş dönem başarısız deneyimi der etmeye başladı iseniz burasının incelenmesi gerekiyor. Eşiniz ile cinsellik iyi, mastürbasyon yapıyorsunuz ve başka kadınları düşündüğünüz oluyorsa yolunda gitmeyen, kaygıya sebep olan düşüncelerin ve eylemlerin ele alınması gerekiyor Ben tabloyu net anlamadım ve soru olarak bir ifade ile karşılaşmadığım için şimdilik bu kadar cevap verebiliyorum
Danışan
Benim eşimle bir problemim yok hocam benim sıkıntım olacakmi olmayacakmi acaba muaallagi yasamak kafada kuruyorum kendi kendime söylüyorum yok öyle falan diye arkadaşlar arasında bir kadın çapkınlık mevzusu olduğun da falan sıkıntı yaşıyorum bu da unutamama engel oluyor sürekli aklımda oluyor mesela bir bayanla yakislasma konusuna girsem birden çok fazla heyecan yaşıyorum titreme giriyor vücuduma problemim aslında bu tam olarak bu duyguyu yaşayınca da eşimle de olacakmi korkusu oluyor
Koray TANEL
Uzmanın Cevabı: Anlıyorum biz buna beklenti anksiyetesi diyoruz ve tam da sizin sorularınızda gözüken bir durum. Ya olursa şeklinde ifade edebileceğim kaygılarınız sizi etkisi altına almış görünüyor. Bedeniniz de bu düşünceler neticesinde tepki vermeye başlamış ki bu da müdahale edilmesi gerektiği anlamına geliyor. Düşünceleriniz takıntı boyutuna gelmiş ve performansınızı etkilemeye başlamış. Hazır fark etmişken ve daha başlarında iken destek alarak bu durumun üstesinden gelebilirsiniz.
Danışan
Tabiki bu konuda siz yardimci olabilirmisiniz
Koray TANEL
Uzmanın Cevabı: Evet bu konuda çalışıyorum ve size yardımcı olabilirim
Koray TANEL
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları