Orgazm olmama

Sorunlu - 2 yıl önce
Hocam merhabalar ben 21 yaşında bir erkeğim geç boşalma ya da bosalamama sorunu var hangisi olduğunu bende bilmiyorum bu konu hakkında biraz araştırma yaptım ve psikolojik sorunlardan da olabileceğini öğrendim ve benim hiç bir psikolojik sorunum yok bir doktara gitmeyede çok utanıyorum. Mastürbasyon deniyorum ama gelmediği için hic isteğim kalmıyor ve bırakıyorum bu yüzden sürekli de denemiyorum sıkılıyorum. Karşı cinsten partnerimle sadece seviştim ve mastürbasyon için ondan da yardım almama rağmen yine boşalamadım (ilişkiye girmedim) bunun bir tedavisi var mıdır utandığım için ürolojiye gidemedim sizden biraz ön bilgi edinirsem daha geç olmadan doktora görünmek istiyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Serkan ÇINEMRE
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, şöyle ki geç boşalma veya boşalamama gibi sorunlar gayet olağan olmakla birlikte, olay öyküsü, kişinin mastürbasyon alışkanlıkları, cinsel ilişkide hazırlanmaya yönelik yeterli sürenin olup olmaması, bunlar gibi birçok konuda danışanın hikayesini dinlemek gerekiyor. Bu sorunlarla karşılaştığımızda aslında yeterli ereksiyon seviyesi, mastürbasyon dersleri ve kendini fizyolojik olarak tanımayla ilgili bilgiler ışığında sorunu derinlemesine incelemek daha aydınlatıcı olabiliyor. Tabii ki ürolojiye görülebilirsiniz fakat sorunun fizyolojik olmadığı takdirde yeniden bana veya bu alana yönelmiş diğer danışmanlara danışabilirsiniz.
Serkan ÇINEMRE
Psikolog
Uzmanlıklar: Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, Depresif Bozukluklar, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları