2. Depresyon
  3. depresyonla basa cikamiyorum

depresyonla basa cikamiyorum

judith - NaN saniye önce
Merhaba.nasıl anlatsam bilemiyorum ama kendimden nefret ediyorum.her gece nasıl ölebilirim diye düşünüp hayal kuruyorum. çevremdeki insanlarla iletişim kurmak ya da konuşmak istemiyorum dışarısı ve insanlar bunaltıyo kapalı alanlarda daralıyorum duramıyorum. insanlara istemeden de olsa kötü davranıyorum sonrasında da vicdan azabı çekiyorum ama bunu yapmaktan kendimi alıkoyamıyorum.bir insanın beni sevebileceğine asla inanmıyorum ve bunu söyleyen insanları da yalancı olarak görüyorum. birinin beni sevmesi için bir sebep göremiyorum ki ben de kendimi sevmiyorum zaten. aynaya bakıp ağlıyorum devamlı. bir an mutluyken 10 dakika sonrası kendimi ağlarken buluyorum kendimi boşlukta gibi hissediyorum yaşamak ve mutlu olmak için hiçbir sebep yokmuş gibi hissediyorum. ne yemek yemek istiyorum ne de yatağımdan kalkıp insanlarla iletişim kurmak. hiçbirini yapmak istemiyorum. dershanedeki rehberlik hocamız beck depresyon testi yaptığında sonucumun 53 çıktığını acilen bir uzmana gözükmem gerektiğini söyledi ama bilemiyorum sadece ölmek istiyorum
Hazal Ezgi ŞENOL
Uzmanın Cevabı: Söylediğiniz belirtiler hayatınızdaki işleyişi yoğun şekilde bozmaya başladığını, kendinize yönelik olumsuz düşüncelerin fazlası ile yoğunlaştığını ve ölüm düşüncelerinin varlığından söz ediyorsunuz. Bu ciddiye alınması gereken bir durum halini almış. Öncelikle daha önce intihar girişiminiz varsa, düşünceler çok yoğunlaştıysa ilk başta acil bir yardım için hastanelerin acil servislerini zaman kaybetmeden arayabilirsiniz. Uzun vade de ilaç desteği ile beraber psikoterapinin yararını uzun süreli ve aralıksız devamda görürsünüz. Fakat burda sizin kararlılığınız ve devam etmeniz çok önemli( hem ilac hem de terapi desteğine). Detaylı bir öngörüşme icin benden uygun saat dilimi icin randevu alabilirsiniz. Sevgilerle..
Hazal Ezgi ŞENOL
Uzman Klinik Psikolog
Uzmanlıklar: Depresif Bozukluklar, Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları, Kişilerarası İletişim Problemleri