2. Depresyon
  3. Hayatımı yaşayamiyorum

Hayatımı yaşayamiyorum

T... ... - 2 ay önce
Her şeye üzülüp kendimi mahvediyorum nasıl aşabilirim
Sinem AKPEÇE
Uzmanın Cevabı: Merhaba değerli danışan. Öncelikle nelere üzüldüğünüz ve üzüntünüzü nasıl yaşadığınız önemli. Birilerine anlatabiliyor musunuz üzüntünüzü? Anlaşıldığınızı ve duyulduğınuzu hissediyor musunuz? Çevrenizdeki insanlardan destek istemeniz çok önemli. Bazen bu destek gelmiyor veya yetmiyor olabilir. Bu durumda bir uzmandan psikolojik danışma almak veya doktorunuzun gerekli görmesi durumunda bir süreliğine ilaç desteği almanız da iyi gelebilir. Aile hekiminize başvurabilirsiniz. Bir de etrafınızda hayattan keyif alan kişileri tutmak faydalı olabilir. Onlardan hayatı nasıl yaşadıklarını örnek almak adına. Mutlu ve umutlu olmak öğrenilebilir şeylerdir. Psikolojik destek alarak da bunları öğrenebilirsiniz, size destek olmayı çok isterim. İyi hafta sonları dilerim.
Sinem AKPEÇE
Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Varoluşsal Anlam Arayışı / Değersizlik Sorunları