2. Depresyon
  3. Kendini ait hissetmeme

Kendini ait hissetmeme

Umut - NaN saniye önce
İyi günler Sürekli içine kapanık ve yanliz olduğumu düşünüyorum bu hislerimden kurtulamıyorum yanlizlik kendini bir yere ait hissetmeme içimde biriktirmiş olduğum sıkıntıları atacak kimseyi bulamama Peki sizce ne yapmam gerekiyor bu halimden nasıl kurtulabilirim teşekkürler
Duygu KILINÇ
Uzmanın Cevabı: Merhabalar, aidiyet duygusu insanı hayatta tutan, insana amaç veren çok kıymetli bir duygudur. Ait hissetmeme ve yalnızlık hissi sizi derin bir depresyona itebilir. Bu bir çözüm değildir. Bu hislerinizin ne zamandan beri var olduğu, sebepleri, kaynağı araştırılmalıdır. Temel çatışmanızı bulmadığımız sürece bu duygular tekrar eder. İlk adım elbette bir psikolojik destek almaktır. Kendinize, geçmişinize yakından bakmak, farkındalık düzeyinizi arttırmak, güçlü özelliklerinizi keşfetmek, sorunlarınızla baş etme yeteneklerinizi bulmamız gerekiyor. İyi bir terapi sürecinden geçerek çok güzel sonuçlar elde edeceğinize inanıyorum. Dilerseniz randevu takvimimden size uygun olan bir saatte randevu oluşturabilirsiniz. Sevgiler…
Duygu KILINÇ
Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Travma ve İlişkili Bozukluklar, Panik Atak