3. Ant sosyal kişilik bozukluğu

Ant sosyal kişilik bozukluğu

Nesen - NaN saniye önce
Antisosyal kişilik bozukluğu olan ayrıca madde bağımlısı birisi ama karakter özellikleri çok iyi birkaç kere olmayan şeyleri zannedip bana saldırdığı oldu ben onu düzeltebilir miyim evlenmek istiyorum sizce doğru mu
Mustafa Can ÜNÜVAR
Uzmanın Cevabı: Merhabalar. Kişilik gelişimimiz yıllar alan bir süreçtir ve ergenlik döneminin sonralarına kadar devam eder. Yıllar boyunca iletişimde kaldığımız insanlar, bebeklik ve çocukluk döneminde dış dünyayla kurduğumuz bağlantılar gibi bir çok etmen bizim kişiliğimizi oluşturur. Kişiliğimizi bir binanın temeline benzetebiliriz. Bu yüzden kişilik patolojilerinde ilerleme sağlamak çok uzun zaman ve emek isteyen bir süreçlerdir. Bu süreçler bir uzman yardımıyla bile yıllar alabilir. Öncelikle partnerinizin böyle bir sürece karşı fikirlerini öğrenmek gerekebilir. Bu sürecin yönetilmesinde bir uzmanla çalışmak önemlidir.
Mustafa Can ÜNÜVAR
Uzman Klinik Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Özgül Öğrenme Bozuklukları