3. Geçmeyen huzursuzluk hali

Geçmeyen huzursuzluk hali

... ... - 3 ay önce
Sevgilimle evlenmeyi düşünüyoruz ve benden ayrılırsan başka birisiyle birlikte olur musun diye sordum ? Beklentim ne ayrılması, böyle şeyler düşünme lütfen demesiydi sadece ama o evet evlenirim dedi. Sorduğum bir diğer soru da ben öldükten sonra tekrar evlenir misin ? Ama buna da beklediğim cevabı alamadım. Evet evlenirim hayatı yalnız yaşamak zor dedi. Hem beni sevdiğini, bana aşık olduğunu söyleyip hem de benden ayrıldıktan sonra ya da ben öldükten sonra başka bir kadını nasıl yanında düşünebiliyor anlam veremiyorum. Bu soruların cevaplarını biliyor olmak içimde büyük bir huzursuzluğa yol açtı ve kurtulamıyorum. Ne yapmam gerekiyor hiçbir fikrim yok.
Nazife YAĞBASANLAR
Uzmanın Cevabı: Merhabalar ; Evlenmeden önce partnerinizin siz ölünce Veya boşanma olunca başka biriyle olması sizin için neden önemli ? Dahası kendinize sormanız gereken soru şu ; ben evlenmeyi düşündüğüm kişiye yeterince güveniyor muyum ? Birlikte olmadan neden başka biriyle Olma ihtimalini düşünüyorum ? Kaygı hakim olduğunda kişi istemsiz otomatik şekilde olumsuz düşüncelere kapılmaktadır. Kaygı artış olduğunda takıntı dediğimiz düşüncelere dönüşebilir. Bu da kişiyi çok yorar. Diler iseniz seans gerçekleştirebiliriz. Sağlıcakla kalın ☺️🙏
Nazife YAĞBASANLAR
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, İlişki / Evlilik Problemleri