3. Sevgilimle sürekli tartışmam

Sevgilimle sürekli tartışmam

... ... - NaN saniye önce
Merhaba kolay gelsin. Kız arkadaşımla Yaklaşık 2 yıldır süren ilişkimin 4 ay sonrası yakından beraberken daha sonra uzaktan ilişkiye döndü. Yakın illerdeyken 6 ay boyunca her haftasonu yanına gidiyordum ilişkimiz çok güzel devam ediyordu biz yan yana olduğumuz süreçte. Daha sonrasında daha da uzak bir ile gitti ve 4 ayda sadece 1 kere yüz yüze görüşebildik. Annesiyle tanıştım. Her şey benim için çok güzel gidiyordu. Ama bu uzak olsuğumuz süreçte eften püften tartışmalarımız çoğaldı son zamanlarda özellikle 3 güne bir neredeyse küs yatıp ertesi gün tartışmamışız gibi devam ediyoruz. En son yaşadığımız tartışmada benim sürekli kendisini manipüle ettiğimi uzun zamandır ona zarar verdiğimi yaşadığımız tartışmalar yüzünden etrafına da olmusuzluk saçtığını söyledi. Ve onu kötü yönde etkilediğimi kendinden nefret etmeye kadar gittiğini söyledi. Bu lafları benim gerçekten çok canımı acıttı. Yaşadığımız tartışmalara ben hiç bu gözle bakmamıştım. İstemeden ona bu kadar zarar verdiğimi göremedim. Ve gerçekten değişmek istiyorum. Bunu da ona göstermek istiyorum. Yeniden ikimizin de her gün neşeli olduğu o güzel yan yana olduğumuzdaki gibi vakit geçirmek istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Yardımcı olabilir misiniz ?
Hatice FARSAKOĞLU TUNCER
Uzmanın Cevabı: Merhaba sevgili danışanım, öncelikle şunu söylemek isterim; ilişkiniz için çaba göstermeniz gerçekten çok kıymetli. Duyduğunuz cümleler gerçekten canınızı yakmış ve sizde farkındalık yaratmış. Ne olup bittiğini anlamaya ihtiyacınız var. Bunun için yaşadığınız olaylarda verdiğiniz tepkilere tarafsız bir gözle bakmakla başlayabiliriz. Yaşadığınız sorunlardan öncesinde ve sonrasında neler oluyor? Bunları bilmek yardımcı olacaktır. Sizi tam olarak tanımadığım için detaylı çalışmak isterseniz randevu alabilirsiniz.
Hatice FARSAKOĞLU TUNCER
Psikolojik Danışman(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Depresyon ve Mutsuzluk, Kendine Yabancılaşma ve Yalnızlık