2. Kaygı
  3. Kendimi hep suçlu hissediyorum

Kendimi hep suçlu hissediyorum

q... ... - 11 ay önce
Hayatımda giden bütün olumsuzluklara kendimi suçluyorum ve hatta benle ilgisi olmayan olaylarda bile kendimi suçlu bula biliyorum bazen kendime ceza bile veriyorum bu cezalar ya fiziksel şidded ya da kendime aşağılayarak oluyor bu da beni hem suçlu hissetiriyor hem rahatlamış bazen aştığımı sanırım kendime şefkat dolu olurum amma her bir hatamda tekrar ortaya çıkıyor hasta olmak düşüncesi bazen beni rahatlıyor çünki o zaman suçlu olamıyacağımı düşünüyorum sağlıksız olduğunu farkındayım amma yinede böyle düşünceleri durduramıyorum
Işıl BAHAR
Uzmanın Cevabı: Merhaba öncelikli olarak bir psikiyatriste görünmenizi öneririm. İlaç desteği bu ısrarcı düşünceleri kontrol altına alıp, sizi rahatlatır. Sonrasında psikoterapiye başlamanızı öneririm. İyi sonuçlar alabilirsiniz.
Danışan
Maddi durumum yetersiz hem de Ailem böyle şeylere sıcak bakmıyor önerileriniz için teşekkürler yine de
Işıl BAHAR
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Ergenlik Dönemi Sorunları, Depresyon ve Mutsuzluk