2. Kendim
  3. Aşırı unutkanlık

Aşırı unutkanlık

MinikKelebek1 - NaN saniye önce
Son dönemde aşırı unutkanlık yaşıyorum düşündüğüm şeylerde gündelik işlerimde olsun yaptığım en basit aktivitelerimde aşırı dalgın ve unutkanlık belirtileri yaşıyorum bunun sebebi ne olabilir
Esra TABAN
Uzmanın Cevabı: Unutkanlık her yaşta görülebilen bir yakınmadır. Sözlük anlamıyla baktığımızda unutkanlık akılda kalması ve gerektiğinde anımsanması gereken her hangi bir şeyin akılda kalmaması ya da anımsamak istenmesine karşın anımsanamaması anlamına gelmektedir. Unutkanlığınızın birçok sebebi olabilir. Öncelikle nörolojik bir nedenden kaynaklanıp kaynaklanmadığı araştırılmalıdır. Tıbbi bir duruma bağlı olmadığı görülürse günlük yaşamdan kaynaklanan zorlukların neden olduğu stres, yoğun iş temposu, dengesiz beslenme, kişinin kendine yeterli vakti ayırmaması, depresyon, kaygı, üzüntü, dikkat eksikliği, travma, uykusuzluk, zihinsel yorgunluk, ilaç kullanımı veya olumsuz yaşam koşulları gibi bir veya birçok nedene bağlı olabilir.
Esra TABAN
Psikolojik Danışman
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Kişilerarası İletişim Problemleri, Çocuk Eğitimi İle İlgili Sorunlar