2. Kendim
  3. Kafamda bir sıkıntı mı var?

Kafamda bir sıkıntı mı var?

A... Ö... - NaN saniye önce
Merhaba hocam,her zaman kafamda film sahneleri gibi hayatımdan sahneler geçiyor.Sanki kafamda hep konuşuyorum.Her şeye çok takılıyorum.Her şey düzenli olsun istiyorum.Sanki kafamdaki bir şey hep beni sıkıştırıyor.Düzene uyamadım mı hiç bir şey yapasım gelmiyor.Ani saçma kararlar veriyorum.Herşeyim olmasına rağmen asla mutlu olamıyorum.Birileriyle konuşurken aklıma söylicek hiçbir şey gelmiyor.Gördüğüm kişiler bütün gün kafamın içinde.Sınavdayken veya ders çalışırken aklımdan hep bir şeyler geçiyor.Mesela mafya olduğumu falan görüyorum ya da insanlarla konuşuyorum.Basit şeyler kafama takılıyor.En basitinden tanıdığım bir kızı bütün gün boyunca düşünebiliyorum.İnsan kafası nasıl çalışır bilmiyorum ama benimki böyle.
Mustafa Can ÜNÜVAR
Uzmanın Cevabı: Merhabalar. Önemli olan bulunduğumuz durumdan ziyade bulunduğumuz durumu algılama ve yorumlama şeklimizdir. Zihnimiz bir makine gibi çalışır ve sürekli düşünce üretir. Ancak biz bu düşüncelerden bazılarına odaklanır ve hayatımıza alırız. Zihninizden düşüncelerin geçmesi olapandır ancak siz bu düşüncelere kulak verdikçe hayatınız bu düşünce etrafında şekillenir. Önemli olan ise bu düşüncelerin akıp gitmesine izin vermek. İyi günler dilerim
Mustafa Can ÜNÜVAR
Uzman Klinik Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresyon ve Mutsuzluk, Özgül Öğrenme Bozuklukları