2. Kendim
  3. Tez tez əsəbləşirəm

Tez tez əsəbləşirəm

Nuku - 21 ay önce
Əsəbləşdikdə özümü sakitləşdirə bilmirəm ya mahnı dinləməyə qaçıram ya da çölə çıxıram.
Ebrar ÖZDEMİR
Uzmanın Cevabı: Öfke duygusu pek çok değişkeni içinde barındırır. Bu yüzden altında yatan sebebi bulmamız gerekir. Bu nedenle öfke , buzdağının görünen kısmıdır. Altında yatan değersizlik, mutsuzluk, çekingenlik gibi pek çok farklı duygu ve geçmiş yaşantı yer alır. Yaşamımızda da bazı tetikleyiciler öfke patlamasına ve çabuk sinirlenmemize neden olur.
Ebrar ÖZDEMİR
Psikolog
Uzmanlıklar: Ruhsal-Toplumsal, Kişisel ve Çevresel Diğer Koşullarla İlişkili Sorunlar, Kronik Hastalara ve Hasta Yakınlarına Psikolojik Destek (Kanser vb.), Çocuk ve Ergenlik Dönemi Ruhsal Sorunları