2. Öfke
  3. Öfke Kontrol

Öfke Kontrol

İ... T... - 17 ay önce
Merhaba. Nişanlımın öfke kontrol problemi var. Bununla birlikte gelen küfür ve kaba davranışlar da sergiliyor. Durum kontrolden çıktığında şiddete meyil gösterme sözlerinde ve eylemlerinde bulunabiliyor. Ben de adhd hastası olduğum için sorunlar artabiliyor. Ben hastalığımla ilgili tedavi gördüm ancak sergilediği davranışlar benim psikolojimi de etkiliyor ve çocukluk travmalarımı tetikleyebiliyor. Şu an yurtdışında yaşıyoruz. Nişanlım için online olarak destek almak istiyoruz. Randevu aldığımızda nereden (hangi uygulamalardan) görüşme sağlanıyor? Bir de ortalama kaç seans sürer? Erkek, 38 yaşında, çocuklukta yaşadığı aile travmaları var, Bunlardan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum. Tabii bir profesyonel olarak siz daha iyi bilirsiniz. Cevabınızı dört gözle bekliyorum. Teşekkürler.
Özlem YILMAZ
Uzmanın Cevabı: Merhaba, İlişkinizde yaşamış olduğunuz problemleri çözmek adına adımlar atmaya karar vermiş olmanız gerçekten çok güzel. Her insan bu adımı atma cesaretini gösteremiyor ve problemler yaşamaya devam ediyor. Siz bunlardan kurtulmak istiyorsunuz ve psikolojik destek alma yolunu tercih ediyorsunuz, bu cesaretinizi takdir ediyorum. Görüşmeler psikologmerkezi üzerinden yönlendirilen bir platformda gerçekleştiriliyor. Görüşmelerin gizlilik-güvenirliği de elbette sağlanıyor. Bunun yanı sıra seansların ne kadar süreceği ihtiyaca göre elbette değişiklik göstermektedir. Seansların en az 10 oturum süreceğini belirtmem daha uygun olacaktır. Randevu için uygun gün ve saatleri online terapi takvimi üzerinden görebilir ve randevu talebi oluşturabilirsiniz. İlginize teşekkürler, Güzel günler dilerim.
Özlem YILMAZ
Psikolojik Danışman
Uzmanlıklar: Kişilerarası İletişim Problemleri, Öfke Kontrolü, Ebeveyn Tutumuna Dair Sorunlar