2. Öfke
  3. Öfkeyi yok etmek

Öfkeyi yok etmek

... ... - 11 ay önce
Muhatabımıza yöneltemeyeceğimiz bir öfkeyi nasıl içimizden nasıl atabiliriz? Hayatımızda artık yok ama ona karşı büyük bir öfke var.
Nazife YAĞBASANLAR
Uzmanın Cevabı: Merhaba Danışan ; Öfke sağlıklı bir şekilde ifade edilmediğinde kişiye ve çevresine zarar vermeye başlar . Eğer o kişi hayatınızda yok ama yaşıyorsa bir şekilde iletişime geçip sağlıklı bir şekilde öfkenizi ifade edin . Eğer o kişi ile iletişim kurmanız mümkün değil ise öfkelenmek yerine sizi öfkelendiren durumları kabullenin ve affedin . Bu karşı tarafa yaptığınız bir iyilik değil kendi ruh sağlığınız için yaptığınız bir iyileşme döneminin başlaması adına büyük adımlar olacaktır . Öfkenin şiddeti , süresi , öfkelendiğiniz kişi ile olan yakınlık dereceniz kabullenme ve affetme sürecini etkileyen faktörlerdir . Baş edemediğiniz , zorlandığınız durumlar için lütfen psikolojik destek alın . Teşekkürler .
Nazife YAĞBASANLAR
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Cinsel Gelişim ve Cinsellikle İlgili Sorunlar, İlişki / Evlilik Problemleri