2. Takıntı
  3. Düşünmekten uyuyamıyorum

Düşünmekten uyuyamıyorum

... ... - 12 ay önce
Düşünmekten uyuyamıyorum bunun önünede geçemiyorum bununla ilgili ne yapabiliriz
Hilal KESKIN
Uzmanın Cevabı: Burada düşünmekten ziyade bir sorunu çözemediğimizi fark etmemiz gerekir. Gece yatağa girerken aklımıza ne geliyor neyi düşünüyoruz bunun üstünde yoğunlaşmak lazım. Düşündüğümümüz problemi çözmediğimiz taktirde gece uyuyamamak peşimizi bırakmaz. O anda hissettiğimiz şeyleri fark etmemiz gerekir. Bizi o an rahatsız eden nedir ? Yapmış olduğumuz hangi davranış bizi olumsuz etkiledi ? Bu duygudan kaçmadığımız taktirde uykusuzlukla daha kolay baş ederiz. Eğer ki düşünceleriniz sizi sık sık rahatsız ediyorsa aklınızdakileri bir kağıda aktarabilirsiniz. Yazı yazmak zihni rahatlatır. Ne hissettiğinizi, duygularınızı anlamaya çalışın. Bir kriz durumu söz konusuysa panik yaparak bunu çözemezsiniz. Durumu listeleyin ve hangi basamakta zorlandığınızı fark edin. Bunlar size yardımcı olacaktır.
Hilal KESKIN
Psikolog(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Depresif Bozukluklar, Ebeveyn Tutumuna Dair Sorunlar, İlişki / Evlilik Problemleri