1. Uzman
 2. İclal Havva KÖPRÜCÜ DUVAR
İclal Havva KÖPRÜCÜ DUVAR

İclal Havva KÖPRÜCÜ DUVAR

Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: Travma ve İlişkili Bozukluklar, İlişki / Evlilik Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Uzmanlıklar: Travma ve İlişkili Bozukluklar, İlişki / Evlilik Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 150
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 250

Hakkında

Merhaba, ben Psikolog İclal Havva Köprücü Duvar. Akdeniz Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun oldum. Mezun olmamın ardından özel bir okulda okul psikoloğu olarak çalıştım. Lisans eğitimim boyunca pek çok projede görev aldım. Uzun süredir aktif olarak danışan görüyorum. "Terapi, biri diğerinden daha dertli iki insanın buluşmasıdır." diyor Yalom. Ben de buna inanıyor ve yaptığım işi çok seviyorum. Eğer hayatınızda yolunda gitmeyen bir şeyler varsa; yaşadığınız travmalarla baş etmek için desteğe ihtiyaç duyuyorsanız; sınav kaygısı, mutsuzluk, anksiyete gibi yaşamınızı olumsuz etkileyen durumlar ile ilgili destek almak istiyorsanız bana ulaşabilirsiniz. Gmail: pskiclalhavva Instagram: *****

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Psikoterapi, Yunanca “therapeuein”, “iyileşmek” ya da “iyileştirmek” anlamlarına gelir, bu sebeple psikoterapi tam anlamıyla “ruh iyileştirmesi” demektir. Psikoterapi size, yaşadığınız zorluklar ya da sıkıntılarla ilgili içgörü kazandırmayı, düşünce ve davranışlarınızda değişiklikler meydana getirmek için motivazsyonunuzu arttırmayı ve bu değişiklikler için uygun yollar bulmanıza yardımcı olmayı amaçlar.

Seanslarımız ortalama 45 dakika sürmekte ve danışanı merkeze alan bir yöntemle ilerlemektedir. Seans sıklığı genel itibariyle haftada bir olsa da sizlerin seansa getirdiğiniz probleme göre bu sıklık revize edilebilmektedir.

İlk seans daha çok danışanın bugün buraya getirdiği problemin ve genel öyküsünün dinlenmesi ardından da kişiye özel terapi sürecinin belirlenmesi şeklinde ilerler. Her bireyin süreci biricik ve kendine özel olduğundan terapi sürecinin kaç seans süreceği kişiden kişiye değişmektedir.


Çalışma Alanlarım


 • Tek Seanslık Psikolojik Danışmanlık
 • Anksiyete (Kaygı) Bozukluklukları
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)
 • Travma ve İlişkili Bozukluklar
 • İlişki ve Evlilik Problemleri
 • Kişilerarası İlişkiler ve İletişim Problemleri
 • Stres Yönetimi
 • Öfke Kontrolü
 • Yetersizlik ve Değersizlik Algısı
 • Anlam Arayışı
 • Ergenlik Dönemi ile İlgili Problemler
 • Gelişimsel ve Yaşamsal Krizler
 • Yas Süreci
 • Fobiler
 • Depresyon ve Mutsuzluk


Not: Çift terapisinin seans süresi ve ücreti farklıdır, çift terapisi almak istiyorsanız lütfen iletişime geçiniz.


Tek Seanslık Psikolojik Danışmanlık Hakkında

Zaman zaman hayatımızda karar vermekte zorlandığımız, kendimizi küçük krizler içinde bulduğumuz durumlar olur, böyle durumlarda tek seanslık danışmanlık alabilirsiniz. Bununla beraber ruhsal durum değerlendirmesi yaptırmak, hayatın akışında meydana gelen problemler için yön belirlemek gibi durumlar için de tek seanslık danışmanlığa başvurabilirsiniz.


Hayat içinde pek çok iniş-çıkışı barındıran bir yolculuktur. Problemlerin üstesinden gelmek için desteğe ihtiyacınızın olduğu her anda terapistiniz yanınızda! :)

Kendinize bir iyilik yapmaktan geri durmayın,

Sevgilerimle...


Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Ergen (12-18) Aile ve Çift Yetişkin (65+) Çift & Partner

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Manevi Danışmanlık

Eğitimler

Akdeniz Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi - Orbis Vision Education - 22.12.2019 Travma Çalışmalarında Psikolojik Uygulamalar - Orbis Vision Education - 3.6.2020 Çocuk Odaklı Danışmanlık - Alfa Organizasyon - 1.5.2020 Psikoloji Psikiyatri İşbirliğiyle Anksiyete Bozuklukları - Psikoaktif Terapi Ve Eğitim Merkezi - 24.5.2020 Travma Ve Krize Müdahale Eğitimi - Psikoterapist Eğitim Ve Danışmanlık Merkezi - 6.12.2020 Psikoterapide 10 Teknik - Psikoloji Akademisi - 14.1.2021 Evlilik Ve Çift Terapisi - Life Psikoloji - 14.2.2021 Psikolojik İlk Yardım - İnsamer - 20.3.2021 Danışanlara Psikolojik Sağlamlık Kazandırma - Pa - 13.1.2022 Burdon Dikkat Testi - Ares Psikoloji - 19.3.2022 5. Türkiye Psikoterapi Zirvesi - Psikoterapi Türkiye - 26.3.2022 Mmpı Uygulayıcı Eğitimi - Toplum Ruh Sağlığını Koruma Derneği - 22.4.2022 Klinik Testler Uygulayıcı Eğitimi - Toplum Ruh Sağlığını Koruma Derneği - 22.4.2022 Terapötik Kartlar Uygulayıcı Eğitimi - Anka Psikoloji - 24.4.2022

Danışan Yorumları

(*)(*)(*)(*)(*)
N... A... - 10 gün önce
Ben çok memnun kaldım. Ağır bir depresyon içindeyken 3. Seansımda iyiyim diyebildim, yaşam kalitem çok arttı.

Sonunda buldum...

(*)(*)(*)(*)(*)
E... A... - 42 gün önce
İclal Hanım, ilginiz ve emeğiniz için çok teşekkür ederim. Daha önceki terapi deneyimimden sonra gerçekten nefes aldırdı. İlk seansımızdı ve ben bu yolu birlikte gidebileceğimize inanıyorum. Kesinlikle tavsiye edilecek bir uzman.

(*)(*)(*)(*)(*)
Ö... D... - 44 gün önce
Uzunca bir süredir terapiye başlamayı düşünüyordum daha önce birkaç psikolog deneyimim olmuştu fakat hiçbiri İclal Hanımla yaptığım görüşme gibi olmadı. Anlaşıldığımı hissettim ve seans sonunda çok daha iyiydim. Kendisiyle devam edeceğim. :)
Toplam 48 yorum. Tümünü Gör