1. Uzman
 2. İclal Havva KÖPRÜCÜ DUVAR
İclal Havva KÖPRÜCÜ DUVAR

İclal Havva KÖPRÜCÜ DUVAR

Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 300
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 400

Hakkında

Merhaba, ben Psikolog İclal Havva Köprücü Duvar. Akdeniz Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun oldum. Mezun olmamın ardından özel bir okulda okul psikoloğu olarak çalıştım. Lisans eğitimim boyunca pek çok projede görev aldım. Uzun süredir aktif olarak danışan görüyorum. "Terapi, biri diğerinden daha dertli iki insanın buluşmasıdır." diyor Yalom. Ben de buna inanıyor ve yaptığım işi çok seviyorum. Eğer hayatınızda yolunda gitmeyen bir şeyler varsa; yaşadığınız travmalarla baş etmek için desteğe ihtiyaç duyuyorsanız; sınav kaygısı, mutsuzluk, anksiyete gibi yaşamınızı olumsuz etkileyen durumlar ile ilgili destek almak istiyorsanız bana ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Psikoterapi, Yunanca “therapeuein”, “iyileşmek” ya da “iyileştirmek” anlamlarına gelir, bu sebeple psikoterapi tam anlamıyla “ruh iyileştirmesi” demektir. Psikoterapi size, yaşadığınız zorluklar ya da sıkıntılarla ilgili içgörü kazandırmayı, düşünce ve davranışlarınızda değişiklikler meydana getirmek için motivazsyonunuzu arttırmayı ve bu değişiklikler için uygun yollar bulmanıza yardımcı olmayı amaçlar.

Seanslarımız ortalama 45 dakika sürmekte ve danışanı merkeze alan bir yöntemle ilerlemektedir. Seans sıklığı genel itibariyle haftada bir olsa da sizlerin seansa getirdiğiniz probleme göre bu sıklık revize edilebilmektedir.

İlk seans daha çok danışanın bugün buraya getirdiği problemin ve genel öyküsünün dinlenmesi ardından da kişiye özel terapi sürecinin belirlenmesi şeklinde ilerler. Her bireyin süreci biricik ve kendine özel olduğundan terapi sürecinin kaç seans süreceği kişiden kişiye değişmektedir.


Çalışma Alanlarım


 • Tek Seanslık Psikolojik Danışmanlık
 • Anksiyete (Kaygı) Bozukluklukları
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)
 • Travma ve İlişkili Bozukluklar
 • İlişki ve Evlilik Problemleri
 • Kişilerarası İlişkiler ve İletişim Problemleri
 • Stres Yönetimi
 • Öfke Kontrolü
 • Yetersizlik ve Değersizlik Algısı
 • Anlam Arayışı
 • Ergenlik Dönemi ile İlgili Problemler
 • Gelişimsel ve Yaşamsal Krizler
 • Yas Süreci
 • Fobiler
 • Depresyon ve Mutsuzluk


Not: Çift terapisinin seans süresi ve ücreti farklıdır, çift terapisi almak istiyorsanız lütfen iletişime geçiniz.


Tek Seanslık Psikolojik Danışmanlık Hakkında

Zaman zaman hayatımızda karar vermekte zorlandığımız, kendimizi küçük krizler içinde bulduğumuz durumlar olur, böyle durumlarda tek seanslık danışmanlık alabilirsiniz. Bununla beraber ruhsal durum değerlendirmesi yaptırmak, hayatın akışında meydana gelen problemler için yön belirlemek gibi durumlar için de tek seanslık danışmanlığa başvurabilirsiniz.


Hayat içinde pek çok iniş-çıkışı barındıran bir yolculuktur. Problemlerin üstesinden gelmek için desteğe ihtiyacınızın olduğu her anda terapistiniz yanınızda! :)

Kendinize bir iyilik yapmaktan geri durmayın,

Sevgilerimle...Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Ergen (12-18) Aile ve Çift Yetişkin (65+) Çift & Partner

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Varoluşcu Terapi

Eğitimler

Akdeniz Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi - Orbis Vision Education - 22.12.2019 Travma Çalışmalarında Psikolojik Uygulamalar - Orbis Vision Education - 3.6.2020 Çocuk Odaklı Danışmanlık - Alfa Organizasyon - 1.5.2020 Psikoloji Psikiyatri İşbirliğiyle Anksiyete Bozuklukları - Psikoaktif Terapi Ve Eğitim Merkezi - 24.5.2020 Travma Ve Krize Müdahale Eğitimi - Psikoterapist Eğitim Ve Danışmanlık Merkezi - 6.12.2020 Psikoterapide 10 Teknik - Psikoloji Akademisi - 14.1.2021 Evlilik Ve Çift Terapisi - Life Psikoloji - 14.2.2021 Psikolojik İlk Yardım - İnsamer - 20.3.2021 Danışanlara Psikolojik Sağlamlık Kazandırma - Pa - 13.1.2022 Burdon Dikkat Testi - Ares Psikoloji - 19.3.2022 5. Türkiye Psikoterapi Zirvesi - Psikoterapi Türkiye - 26.3.2022 Mmpı Uygulayıcı Eğitimi - Toplum Ruh Sağlığını Koruma Derneği - 22.4.2022 Klinik Testler Uygulayıcı Eğitimi - Toplum Ruh Sağlığını Koruma Derneği - 22.4.2022 Terapötik Kartlar Uygulayıcı Eğitimi - Anka Psikoloji - 24.4.2022

Danışan Yorumları

💜🥰

(*)(*)(*)(*)(*)
Rudi - 4 gün önce
Kendisi ile 1.5 yıla yakın çalışıyorum, onun sayesinde çok yol katettim. Harika bir insan ve çok iyi bir psikolog. Her başım sıkıştığında onun iç rahatlatıcı önerileriyle daha güzel bir hayat yaşıyorum. Kendime yaptığım en güzel yatırımlardan biri de İclal hanımdan terapi almak oldu. Yargılanmadan, anlaşırlarak ve adeta yıllardır tanıdığınızı düşündürten içtenliğiyle, sıcak bir seansı arzulayan herkese tavsiye ederim.

(*)(*)(*)(*)(*)
E... Y... - 3 ay önce
İclal hanımla ilk seansımızdı. Ve Doğru bir karar verdiğimi görüyorum. Bu yolculukta bize gerçekten güzel rehberlik edeceğine inanıyorum. İçten ve samimi ve enerjisiyle güzel bir uyum yakaladık. Zaten istediğimde buydu. O duyguyu yakalamak hissetmek. İclal hanımla tanıştığım için çok mutluyum.

Çok iyi

(*)(*)(*)(*)(*)
Seda - 3 ay önce
Kaç seans oldu ya da ne kadar süre geçti bilmiyorum, ihtiyacım olduğu anda, tam aradığım noktalarla ilgili soru soran, soru sormama olanak sağlayan keyifli buluşmalar olarak nitelendirebilirim seanslarımızı. Çok şey öğreniyorum kendimle ilgili, çok önemli noktaları anlıyor ve seanslar arasında geçen zaman zarfında da kendimi çözmeye devam etmeye çalışıyorum. Düşünmeden kendinize bir iyilik yapmak için size doğru yer olduğunu hissettiren bi yer ve bir psikologtan seans almanızı tavsiye ederim. Benim için bu kişi İclal hanım, herkese de gözüm kapalı öneririm.
Toplam 53 yorum. Tümünü Gör