1. Uzman
 2. İclal Havva KÖPRÜCÜ DUVAR
İclal Havva KÖPRÜCÜ DUVAR

İclal Havva KÖPRÜCÜ DUVAR

Psikolog

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma ve İlişkili Bozukluklar
Online Terapi
süre 45 dk
ücret 800
Yüz Yüze Terapi
süre 50 dk
ücret 1300

Hakkında

Merhaba, ben Psikolog İclal Havva Köprücü Duvar. Akdeniz Üniversitesi Psikoloji bölümünden onur derecesiyle mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca özel ve devlet destekli projelerde görev aldım. Mezun olmamın ardından özel bir okulda 1 yıl süreyle okul psikoloğu olarak çalıştım. Sonrasında ise klinik alanda çalışmaya başlayarak danışan kabulüne başladım. "Terapi, biri diğerinden daha dertli iki insanın buluşmasıdır." diyor Yalom. Ben de buna inanıyor ve terapi süreçlerini bu çerçevede ilerletiyorum. Eğer hayatınızda yolunda gitmeyen bir şeyler varsa; yaşadığınız travmalarla baş etmek için desteğe ihtiyaç duyuyorsanız; sınav kaygısı, mutsuzluk, anksiyete gibi yaşamınızı olumsuz etkileyen durumlar ile ilgili psikoterapi desteği almak istiyorsanız bana ulaşabilirsiniz.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

Psikoterapi, Yunanca “therapeuein”, “iyileşmek” ya da “iyileştirmek” anlamlarına gelir, bu sebeple psikoterapi tam anlamıyla “ruh iyileştirmesi” demektir. Psikoterapi size, yaşadığınız zorluklar ya da sıkıntılarla ilgili içgörü kazandırmayı, düşünce ve davranışlarınızda değişiklikler meydana getirmek için motivazsyonunuzu arttırmayı ve bu değişiklikler için uygun yollar bulmanıza yardımcı olmayı amaçlar.

Seanslarımız ortalama 45 dakika sürmekte ve danışanı merkeze alan bir yöntemle ilerlemektedir. Seans sıklığı genel itibariyle haftada bir olsa da sizlerin seansa getirdiğiniz probleme göre bu sıklık revize edilebilmektedir.

İlk seans daha çok danışanın bugün buraya getirdiği problemin ve genel öyküsünün dinlenmesi ardından da kişiye özel terapi sürecinin belirlenmesi şeklinde ilerler. Her bireyin süreci biricik ve kendine özel olduğundan terapi sürecinin kaç seans süreceği kişiden kişiye değişmektedir.


Çalışma Alanlarım


 • Anksiyete (Kaygı) Bozukluklukları
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB)
 • Travma ve İlişkili Bozukluklar
 • İlişki ve Evlilik Problemleri
 • Kişilerarası İlişkiler ve İletişim Problemleri
 • Stres Yönetimi
 • Öfke Kontrolü
 • Yetersizlik ve Değersizlik Algısı
 • Anlam Arayışı
 • Ergenlik Dönemi ile İlgili Problemler
 • Gelişimsel ve Yaşamsal Krizler
 • Yas Süreci
 • Fobiler
 • Depresyon ve Mutsuzluk
 • Tek Seanslık Psikolojik Destek
 • Grup ve Atölye Çalışmaları


Not: Çift terapisinin seans süresi ve ücreti farklıdır, çift terapisi almak istiyorsanız lütfen iletişime geçiniz.


Grup ve Atölye Çalışmaları Hk.

Dönem dönem farklı konularla ilgili grup ve atölye çalışmaları yapıyorum. Haberdar olmak ve katılım sağlamak için benimle iletişim kurabilirsiniz.Hayat içinde pek çok iniş-çıkışı barındıran bir yolculuktur. Problemlerin üstesinden gelmek için desteğe ihtiyacınızın olduğu her anda terapistiniz yanınızda! :)

Kendinize bir iyilik yapmaktan geri durmayın,

Sevgilerimle...


Çalışma Grupları

Yetişkin (18-65) Ergen (12-18) Yetişkin (65+) Çift & Partner

Terapi Yaklaşımları

Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Varoluşcu Terapi Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT)

Eğitimler

Akdeniz Üniversitesi - Lisans - Psikoloji

Sertifikalar

Bilişsel Davranışçı Terapi - Orbis Vision Education - 22.12.2019 Travma Çalışmalarında Psikolojik Uygulamalar - Orbis Vision Education - 3.6.2020 Çocuk Odaklı Danışmanlık - Alfa Organizasyon - 1.5.2020 Psikoloji Psikiyatri İşbirliğiyle Anksiyete Bozuklukları - Psikoaktif Terapi Ve Eğitim Merkezi - 24.5.2020 Travma Ve Krize Müdahale Eğitimi - Psikoterapist Eğitim Ve Danışmanlık Merkezi - 6.12.2020 Psikoterapide 10 Teknik - Psikoloji Akademisi - 14.1.2021 Evlilik Ve Çift Terapisi - Life Psikoloji - 14.2.2021 Psikolojik İlk Yardım - İnsamer - 20.3.2021 Danışanlara Psikolojik Sağlamlık Kazandırma - Pa - 13.1.2022 Burdon Dikkat Testi - Ares Psikoloji - 19.3.2022 5. Türkiye Psikoterapi Zirvesi - Psikoterapi Türkiye - 26.3.2022 Mmpı Uygulayıcı Eğitimi - Toplum Ruh Sağlığını Koruma Derneği - 22.4.2022 Klinik Testler Uygulayıcı Eğitimi - Toplum Ruh Sağlığını Koruma Derneği - 22.4.2022 Terapötik Kartlar Uygulayıcı Eğitimi - Anka Psikoloji - 24.4.2022 Psikolojik Sağlamlık - Apdep - 17.2.2023 Travma Sonrası Stres Bozukluğu - Hakan Türkçapar - 18.2.2023 Yas Tutan Beyin - Prof Dr Mary Frances O'connor - 12.12.2023

Danışan Yorumları

(*)(*)(*)(*)(*)
E... A... - 9 ay önce
Görüşmemiz hakkındaki puanım son derece olumlu Hanımefendiyi kutlarım

İyi bir dinleyici

(*)(*)(*)(*)(*)
uzmandr.ailehekimi - 10 ay önce
Havva hanımla henüz bir görüşme yapabildik, çok olumlu bir izlenim edindim, sorduğu sorular dinlenildiğinizi ve anlaşıldığınızı hissetiriyor, yorum yapmadan öncelikle sadece sizi ilişkinizi ve sorunlarınızı tanımaya çalışıyor. Kendisi ile görüşmeye devam etmek istiyorum ve en kısa sürede sorunlarıma çözüm bulacağıma inanıyorum. Teşekkürler Havva hanım.

(*)(*)(*)(*)(*)
İ... V... - 11 ay önce
yaklaşık bir buçuk senedir, hayat yolculuğumdaki en iyi eşlikçim kendisi. sayesinde kendime bakmayı, kendimi görmeyi, kendimi sevmeyi ve kendimi affetmeyi öğrendim. ona ihtiyacım olduğu her zaman yollarıma tabelalar koyup yolumu bulmamda bana yardımcı oldu, oluyor ve eminim olacak da. ayrıca hayatımda onun kadar empatik ve sempatik bir insan da tanımadım :) yollarımız kesiştiği için çok mutluyum, bu süreci bir başkasıyla bu denli sağlıklı yürütemezdim gibi geliyor. iyi ki iclal hanım diyorum. <3
Toplam 57 yorum. Tümünü Gör