1. Uzman
  2. Sevim ARSLANKURT
Sevim ARSLANKURT

Sevim ARSLANKURT

Psikolojik Danışman

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Cinsel İşlev Bozuklukları, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları
Online Terapi
süre 60 dk
ücret 150
Yüz Yüze Terapi
süre 60 dk
ücret 170

Hakkında

Merhaba ben Necmettin Erbakan Üniversitesi Psikolojik Ve Danışmanlık Bölümünden Onur Belgesi ile lisans mezunuyum. Lisans mezuniyetimin ardından aile yapısı ve işleyişine olan ilgimden ötürü Korkut Ata Üniversitesinin sertifikalı programı olan Aile Danışmanlığı Eğitimimi tamamladım. Ailenin bir alt yapısına dair Boğaziçi Enstitüsü'nden Ebeveyn Danışmanlığı eğitimimi aldım. Çiftlerle daha kapsamlı ve yetkin çalışabilme amacı ile Cinsel Terapi Uzmanı Serap Güngör ile Cinsel Terapi eğitimimi tamamladım. Ergen, yetişkin bireylerle ve aile/çiftlerle çalışmaktayım. Hatay/Dörtyol'da ofisimde yüz yüze veyahut online platformlardan hizmet vermekteyim.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

2 tür psikolojik danışma hizmeti vermekteyim. Ergen ve yetişkin bireylere Bireysel Danışmanlık, Aile/çiftlere Aile Danışmanlığı Hizmeti

Bireysel Danışmanlık hizmeti ; 50-60 dakika sürmektedir. Bireylerin kendilerine ya da bir başkasına zarar verme durumu, suç işleme suça karışma durumu haricinde psikolojik danışmada paylaşılan her şey gizlilik ilkesince korunmaktadır.

Psikolojik danışma; Kör noktalarımız, çıkmazlarımız varlıklarıyla günlük hayatımızı olumsuz etkilemeye başladıklarında, kendimize yabancılaştığımız durumlarda, olduğumuz ve olmak istediğimiz benle çatışma içerisinde girdiğimizde, bir karar aşamasında olup sağlıklı ve uyumlu kararı alma konusunda yaşanan karasızlıkta başvurulabilecek bir hizmettir. Psikolojik danışman böyle durumlarda danışanların kör noktalarını/çıkmazlarını fener yardımıyla aydınlatan kişi gibidir. Hem benliğimizi hem de problemin çözüm yollarını aydınlatır...

Aile/Çift Danışmanlık Hizmeti ; 90 dakika sürmektedir. Çiftlerle çalışırken öncelikle her bireyi tek tek dinleyip, yaşam öykülerini bireysel almaktayım. Sonrasında çift olarak görüşmelerimiz devam etmektedir. İlerleyen süreçte de İhtiyaca göre yine bireyleri tek tek alma durumu olabilmektedir. Bireysel görüşmelerin temel amacı ; Kişilerin eşlerinden bağımsız yaşam öykülerindeki bilgileri gizlilik ve uygun şekilde aktarabilmelerini sağlamaktır. Çiftin ilişkisini etkileyen durumlar içerisinde diğer eşe aktarılması gereken bir husus oluştuğunda ise öncelikle bireylerin izni alınır, izin dahilinde diğer eşe paylaşılır.

Bireysel ve çift danışmanlığında ortak olan esas durum : Psikolojik danışmanın ve danışanın birlikte ortak bir sürece girdikleri ve her ikisinin de bu süreçte belli sorumluluklarının olduğudur. Kendi hayatının sorumluluğunu almayıp, almak istemeyip, yalnızca dış etken/kişilerden beklenti içerisinde olmak yanıltıcı ve sağlıksız bir durumdur.

Ergen ve Yetişkin bireylere ; Özgüven, kaygı, sosyal fobi, travma, problem çözme becerileri alanlarında

Çift Terapisinde ; İlişki ve iletişim sorunları, şiddet sonrası kırgınlıklar, güven eksikliği, çatışma çözebilme, ebeveyn-çocuk çatışmaları, boşanma alanlarında hizmet vermekteyim.

Cinsel Terapide ; Vajinismus, Erken Boşalma, Erektil Disfonksiyon, Geç Boşalma, Cinsel istek bozukluğu ve Orgazm olamama alanlarında çalışmaktayım.

NOT : Seans ücreti Cinsel Terapide farklıdır, bilginiz olsun. Sitede yer alan ücret bireysel ve çift terapisi ücretidir.

Değişmeyi istemek ve değişmek üzere eyleme geçmek ne büyük cesaret, sorumluluk ve karardır. Ruh sağlığı adına değişime giden yollarda buluşmak dileğiyle...

Çalışma Grupları

Aile ve Çift Aile Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Çift & Partner

Terapi Yaklaşımları

Sistemik Aile Terapisi Kabul ve Kararlılık(ACT) Eklektik Terapi

Eğitimler

Necmettin Erbakan Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Aile Danışmanlığı - Korkut Ata Üniversitesi - 15.3.2022 Ebeveyn Danışmanlığı Eğitimi - Boğaziçi Enstitüsü - 11.1.2022 Varoluşçu Psikoterapi-katılım Belgesi - İnsanca Akademi - 8.1.2022 Cinsel Terapi Eğitim Sertifikası - Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama Ve Araştırma Merkezi - 24.6.2022

Danışan Yorumları

Tavsiye ederim :)

(*)(*)(*)(*)(*)
Nota - 15 gün önce
Normalde bazı insanlar size herşeyi başarabilirsiniz diyip tabiri caizse gaz verirler ve bu kalıcı olmaz ama Sevim hanım size sorularla doğru yolu size sorarak cevapları sizin vermenizi istiyor. Aklınıza olumsuz bir durum çıkmaz geldiği zaman Sevim hanımın cümleleri değil kendinizin verdiği cevaplari hatırlıyorsunuz ve daha kalıcı bir çözüm oluyor. Sevim hanım öncesi çok fazla çikmazdaydim. Bir çıkar yol yok sanıyordum ama zararlı düşüncelerin hayatımın aslında kökeninin çocukluğumla bütünleştiğini fark ettim. Artık hayata daha sağlam tutunuyorum umarım bir çok kişi hayatında ki o ışığı bulur..
Toplam 1 yorum.