1. Uzman
  2. Sevim ARSLANKURT
Sevim ARSLANKURT

Sevim ARSLANKURT

Psikolojik Danışman

(*)(*)(*)(*)(*)
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Panik Atak
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Özgüven ve Yeterlilik Sorunları, Panik Atak
Online Terapi
süre 60 dk
ücret 700
Yüz Yüze Terapi
süre 60 dk
ücret 700

Hakkında

Merhaba ben Psikolojik Danışman- Aile Danışmanı Sevim Arslankurt. Necmettin Erbakan Üniversitesi PDR bölümünü 3,44 not ortalaması ve Onur Belgesi ile noktalayarak mezun oldum. Daha sonra aile yapısı üzerine yoğunlaşmaya karar verip, ebeveyn-çocuk ilişkisi üzerine Boğaziçi Enstitüsü'nden Ebeveyn Danışmanlığı eğitimimi tamamladım. Sonrasında çiftlerle çalışabilme amacı ile Korkut Ata Üniversitesi'nin düzenlediği program ile Aile Danışmanlığı eğitimimi tamamladım. Çiftlerle daha kapsamlı ve yetkin şekilde çalışabilmek amacı ile Cinsel Terapi uzmanı Serap Güngör tarafından Cinsel Terapi eğitimimi tamamlamış bulunmaktayım. Terapi ekolleri eğitimlerim : Dr.İbrahim Bilgen- Temel Düzey ACT eğitimi ve ÇATED-Stratejik Aile Terapisi eğitimi tamamlanmıştır. ÇATED Derneği üyesiyim. . Kdtd'den Prof. Dr. Mehmet Sungur Bey'in aktarmış olduğu Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimim devam etmektedir. Osmaniye Merkez'de ofisimde ve online olarak ergen, yetişkin ve çiftlerle/ailelerle çalışmaktayım.

Danışmanlık/Terapi Süreci Hakkında

2 tür psikolojik danışma hizmeti vermekteyim : Ergen ve yetişkin bireylere Bireysel Terapi , Aile/çiftlere Aile Terapisi ve Cinsel Terapi

Bireysel Terapi ; 50-60 dakika sürmektedir. Bireylerin kendilerine ya da bir başkasına zarar verme durumu, suç işleme suça karışma durumu haricinde psikolojik danışmada paylaşılan her şey gizlilik ilkesince korunmaktadır.

Psikolojik danışma; Kör noktalarımız, çıkmazlarımız varlıklarıyla günlük hayatımızı olumsuz etkilemeye başladıklarında, kendimize yabancılaştığımız durumlarda, olduğumuz ve olmak istediğimiz benle çatışma içerisinde girdiğimizde, bir karar aşamasında olup sağlıklı ve uyumlu kararı alma konusunda yaşanan karasızlıkta başvurulabilecek bir hizmettir. Psikolojik danışman böyle durumlarda danışanların kör noktalarını/çıkmazlarını fener yardımıyla aydınlatan kişi gibidir. Hem benliğimizi hem de problemin çözüm yollarını aydınlatır...

Aile/Çift Terapisi ; 90 dakika sürmektedir. Çiftlerle çalışırken öncelikle her bireyi tek tek dinleyip, yaşam öykülerini bireysel almaktayım. Sonrasında çift olarak görüşmelerimiz devam etmektedir. İlerleyen süreçte de İhtiyaca göre yine bireyleri tek tek alma durumu olabilmektedir. Bireysel görüşmelerin temel amacı ; Kişilerin eşlerinden bağımsız yaşam öykülerindeki bilgileri gizlilik ve uygun şekilde aktarabilmelerini sağlamaktır. Çiftin ilişkisini etkileyen durumlar içerisinde diğer eşe aktarılması gereken bir husus oluştuğunda ise öncelikle bireylerin izni alınır, izin dahilinde diğer eşe paylaşılır.

Bireysel ve çift danışmanlığında ortak olan esas durum : Psikolojik danışmanın ve danışanın birlikte ortak bir sürece girdikleri ve her ikisinin de bu süreçte belli sorumluluklarının olduğudur. Kendi hayatının sorumluluğunu almayıp, almak istemeyip, yalnızca dış etken/kişilerden beklenti içerisinde olmak yanıltıcı ve sağlıksız bir durumdur.

Ergen /Yetişkin Terapide : Özgüven, Öfke, Yaşam anlamı, Travma, Depresyon, Sosyal kaygı, Yaygın anksiyete alanlarında

Cinsel Terapide ; Vajinismus, Erken Boşalma, Erektil Disfonksiyon, Geç Boşalma, Cinsel istek bozukluğu ve Orgazm olamama alanlarında

Çift Terapisinde ; İlişki ve iletişim sorunları, sorumluluklar, köken aileden ayrışamama, şiddet sonrası kırgınlıklar, güven eksikliği, çatışma çözebilme, ebeveyn-çocuk çatışmaları, boşanma, aldatma alanlarında hizmet vermekteyim.

Değişmeyi istemek ve değişmek üzere eyleme geçmek ne büyük cesaret, sorumluluk ve karardır. Ruh sağlığı adına değişime giden yollarda buluşmak dileğiyle...

Çalışma Grupları

Ergen (12-18) Yetişkin (18-65) Çift & Partner

Terapi Yaklaşımları

Sistemik Aile Terapisi Kabul ve Kararlılık(ACT) Yapısal Aile Terapisi Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)

Eğitimler

Necmettin Erbakan Üniversitesi - Lisans - Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Sertifikalar

Aile Danışmanlığı - Korkut Ata Üniversitesi - 15.3.2022 Ebeveyn Danışmanlığı Eğitimi - Boğaziçi Enstitüsü - 11.1.2022 Varoluşçu Psikoterapi-katılım Belgesi - İnsanca Akademi - 8.1.2022 Cinsel Terapi Eğitim Sertifikası - Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama Ve Araştırma Merkezi - 24.6.2022 Act Temel Seviye Eğitimi Katılım Sertifikası - Act Türkiye - 13.5.2023 Stratejik Çift Ve Aile Terapisi Uygulayıcı Eğitimi - Davranış Bilimleri Enstitüsü - 4.7.2023

Danışan Yorumları

Aile Terapisi

(*)(*)(*)(*)(*)
r.t - 17 ay önce
Esimle birlikte katiliyoruz. Samimi ve problem cozme odakli bir yaklasimi var Sevim hanimin. Sorularlariyla sizi yonlendiriyor. Elinden geleni yapiyor.

Teşekkür :)

(*)(*)(*)(*)(*)
M... O... - 18 ay önce
Sevim Hanım'ın canı gönülden sizi dinleyip sorunlarınıza gerçekten sorun bulmaya çalışması insana kendisini çok değerli hissettiriyor ve emin olabiliyorsunuz ki o konuşmadan bir çözüm olmadan ayrılmayacağınıza :)İnsanın toplumdaki sınırlara ve kendi içindeki rollere göre kendini nasıl benimseyebileceğini öğretti bana kendisi. Kendimle henüz tanışmadığımı Sevim Hanım sayesinde fark ettim. Aslında, çoğu zaman kendisi bana yönelttiği sorulara verdiğim cevaplarla çözümleri kendiliğimden keşfetmemi sağladı ve bazı şeylerin olağan olduğunu gördüm ve bu beni çok rahatlattı. Kendi üstümde uyguladığım baskıyı azalttığı için Sevim Hanım'a sonsuz teşekkür ederim.

Tavsiye ederim :)

(*)(*)(*)(*)(*)
Nota - 19 ay önce
Normalde bazı insanlar size herşeyi başarabilirsiniz diyip tabiri caizse gaz verirler ve bu kalıcı olmaz ama Sevim hanım size sorularla doğru yolu size sorarak cevapları sizin vermenizi istiyor. Aklınıza olumsuz bir durum çıkmaz geldiği zaman Sevim hanımın cümleleri değil kendinizin verdiği cevaplari hatırlıyorsunuz ve daha kalıcı bir çözüm oluyor. Sevim hanım öncesi çok fazla çikmazdaydim. Bir çıkar yol yok sanıyordum ama zararlı düşüncelerin hayatımın aslında kökeninin çocukluğumla bütünleştiğini fark ettim. Artık hayata daha sağlam tutunuyorum umarım bir çok kişi hayatında ki o ışığı bulur..
Toplam 3 yorum.