2. Aile
  3. Annemin hayallerimi çalması

Annemin hayallerimi çalması

Zen - 18 ay önce
Anneme hangi hayalim anlattıysam hepsini kendi hayaliymiş gibi gerçekleştirmeye çalışıyor. Hukuk okumak istiyorum dedim bende hukuk okuyacağım dedi .Nasıl hukuk okunduğunu araştırmaya başladı. Psikoloji okuyacağım dedim psikoloji okuyorum .O da psikoloji okumak istedi ve açıköğretimden Psikoloji okunuyor mu diye onu araştırdı. Yıllarca beni savunma sanatı kursuna gönder dedim arkadaşı ile telefonla konuşurken duydum yazılmış gitmiş bir ders daha da gitmemiş.Benden gizli gitmiş. Onun yüzüne bunu söylediğimde inkar ediyor. En son yüz okuma eğitimi almak istediğimi söyledim hayalimi anlattım.Şimdi de kendisi bunu gerçekleştiriyor eğitimi alıyor. Hayallerimi çalıp kendisinin hayaliymiş gibi gerçekleştirilmesinden aşırı derecede rahatsız oluyorum.İçimi acıtıyor.Kafamda bir olmak istediğim insan profili var .Ben o olmaya çalışıyorum .Benim olmak istediğim kişiyi benden çalıyor.Hangi mesleği yaparsa yapsın ama benim hayallerimi gerçekleştirmesin.Sizce bunu neden yapıyor?Ben düşündüm ama bulamadım.
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Merhaba, bu konuda çok zorlandıgınızı anlıyorum. Kendi hayallerinizin ve hedeflerinizin anneniz tarafından satın alınıyor olması siz çok rahatsız ediyor. Bu konuyu konuşmak da çözüm getirmemiş. Annenizle aranızdaki ilişkiye daha ayrıntılı bakmak gerekiyor. Ancak, annenizi de sizi de tanımıyorum. Bu sebeple, yazmış olduğunuz bu çok özel duruma verebileceğim ayrıntılı bir cevabım yok maalesef. Annenizin neden böyle yaptığını ben de bilemiyorum. Bunun cevabını, sadece kendi terapi seansınızda siz bulabilirsiniz. Saygılarımla..
Silinmiş UZMAN