Arkadaşım

XioNq - NaN saniye önce
İyi günler izel hanım. Benim sorum kendimle ilgili değil aslında arkadaşımın sorunlarına nasıl yardımcı olabileceğimle ilgili. Arkadaşım ailesinden göremediği ilgiliyi dışarda sevgililerle arıyor ve bu durum onu çok yıpratıyor he ne kadar ona sevginin bu olmadığınj çok güzel dostukları olduğunu açıklamaya çalışsam da beni dinlemiyor. Ona nasıl yaklaşmalıyım nasıl yardımcı olabilirim acaba?
İzel YIKILMAZ
Uzmanın Cevabı: Merhabalar arkadaşınız için endişelenmeniz çok normal ve görüyorum ki bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz. Bu noktada arkadaşınızın aile yaşamını, gündelik hayatını, kişisel özelliklerini vs bilmeden herhangi bir yorumda bulunmam ne yazık ki mümkün değil. Eğer arkadaşınız kendisi dilerse seans talebinde bulunabilir. Çünkü terapi kişiye özel bir yolculuktur. Naçizane fikrimce sadece şunu söyleyebilirim arkadaşınıza sürekli bir şeyleri açıklamaya çalıştığınızı yazmışsınız. Arkadaşınıza bir şeyleri açıklamaya çalışmadan, yargılamadan, eleştirmeden sadece onu dinlemeyi deneyimleyebilirsiniz. Bazen insanlar aslında sadece duyulmak isteyebilir. Tekrar söylüyorum arkadaşınız eğer ister ise seans talebinde bulunabilir. Sevgilerimle...
İzel YIKILMAZ
Psikolog
Uzmanlıklar: Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, İlişki / Evlilik Problemleri