3. elimden alacaklar korkusu

elimden alacaklar korkusu

a... ... - 3 ay önce
iyi akşamlar. hemen konuya giriyorum ilişkim var şu an ve ben ilişkimde şu kafa yapısına giriyorum “ calıştıgı yerde kız varsa, onu etkilerse, benden koparmaya çalışırsa, o da etkilenir ve beni bırakırsa" sevgilim cok titiz birisidir bende öyleyim. öyleyiz ki ikimizin karşı cinsten arkadaşları dahi yok dikkat ediyoruz. onun bakacak aklı kayacak birisi olmadıgını biliyorum ama ben hep böyleydim birisini çok sevdiğimde ve beni geçecek birileri oldugunda ben hemen " elimden gidiyor, beni bırakıyor beni artık umursamayacak" diyorum bu beni cok kaygılandırıyor. dipnot gireyim. ben 20 yaşımdayım. 2 yaşımdan beri babamla aynı evde bile değilim annem ve ikisi ayrı hep üvey babalarımla büyüdüm hep babamla olmayı istedim zar zor görüşebildik sebebi bunla ilintili midir
Zeynep ZEYDANLI
Uzmanın Cevabı: Merhaba.. endişelerimiz ve korkularımız belli sınırlardaysa bizim için çok kıymetlidir, zaman zaman bize yol gösterebilirler. sizin yaşadığınız bu durum evet kendi annenizin babanızla ve üvey babanızla olan ilişkisini gözlemlemenizden de kaynaklanıyor olabilir, çevrenin size aktardığı söylemlerden de kaynaklanıyor olabilir, sizin kendi tecrübelerinizden de kaynaklanıyor olabilir ya da bağlanma şemanızla ilgili de olabilir.. ama bir ilişki için en kıymetli şey partnerlerin birbirlerine saygı duyuyor ve güveniyor olması. dolayısıyla varsa eğer böyle bir endişeniz bunu partnerinizle paylaşmanız ve eğer bu endişe sizi çok etkileyen ve kendinizi huzursuz hissettiren, ilişkiyi zorlayan ya da yıpratan bir noktadaysa da profesyonel bir destek almanızı öneririm. iyi günler.
Zeynep ZEYDANLI
Psikolog
Uzmanlıklar: Cinsel İşlev Bozuklukları, İlişki / Evlilik Problemleri, Ölüm/Kriz ve Yas Süreci