2. Kendim
  3. Tanı düzeltmek

Tanı düzeltmek

E... N... - 18 ay önce
Hocam 17 yaşında iken psikologa gittim bana bir tanı kondu OKB yanlız yeterli bulmadık ve ilaçları felan kullanmadim yaşım genç oldugu için şimdi 23 yaşındayım üniversite mezunuyum subay olmak istiyorum geçmişte psikiyatrik tanı olduğu icin bu buna engelmiş bunu düzeltmek istiyorum fakat tanı girişini yapan doktorun beyanı lazim tuhaf olan şu ki tanı girişini yapan doktor hayatta değil hocam varmı bir bilginiz sizinle goruşsem beni muayene etseniz sağlam raporu verseniz yada bunu düzeltme imkanınız yokmu hocam ben bilmiyordum bunun bir meslek felan engel olduğuna şuan mağdurum il sağlık müdürlüğüne başvurdum cevap olumsuz tanı girişi yapan doktorun beyanı felan lazım denildi lakin doktor hayatta değil
Ceren ÇIKAN
Uzmanın Cevabı: Merhabalar , öncelikle 17 yaşınızda psikologa gitmenize sebep olan semptomlar devam ediyor mu? Ediyorsa tanının daha sağlıklı bir şekilde konulabilirse bir psikiyatrist ile görüşmeniz daha uygun olacaktır. Eğer semptomlar devam etmiyorsada bir psikiyatrist ile görüşüp raporunuzu almanız gerekir. Tanınızı aldığınız takdirde tedaviniz sürecinde sizinle seve seve görüşmek isterim. İyi geceler dilerim.
Danışan
Hocam semptomlar devam etmiyor hiç böyle bir problemim olmadı benim psikologa gitme nedenim o yıl (2016) sınıfta devamsızlıktan kalma ihtimalim vardı banada hastane raporu lazımdı en kolay psikiyatri verirler dedi bende sınıfta kalmamak için aldım bilmiyordum ilerde meslek hayatıma engel oluşturacağını şimdi siz diyorsunuz ki bir psikiyatrist ile görüş raporunuzu almanız gerek bu rapor tanıyı silmek için yeterli mi? Eğer böyle birşey varsa size muayene olabilir miyim sizin vereceğiniz raporu il sağlık mudurluğune vereyim orada hasta hakları tanı silme birimi var orada gereken işlemleri yapsın saygılar hayırlı geceler
Ceren ÇIKAN
Uzmanın Cevabı: Tekrardan merhabalar, ben bir psikologum ve sizin raporunuzu alabilmeniz için bir psikiyatrist ile görüşmeniz daha uygun olacaktır. İyi geceler dilerim.
Ceren ÇIKAN
Psikolog
Uzmanlıklar: İlişki / Evlilik Problemleri, Kişilerarası İletişim Problemleri, Kaygı (Anksiyete) Bozuklukları