2. Takıntı
  3. Soyutlaşmaya başlıyorum

Soyutlaşmaya başlıyorum

E... K... - NaN saniye önce
Merhaba Ebru Hanım. Danışmak istediğim konuyu dile dahi getirmekte zorlanıyorum. İnsanlarla iletişim kurmakta fazla güçlük çekmeye başladım ve bu sorun beni yalnızlığa itiyor. Karşımdaki bütün insanlar, gerek aile olsun, gerek aynadaki ben olsun, onlar değillermiş gibi geliyor. Sanki yerlerine onların görünüşlerinde birileri gelmiş gibi hissediyorum. Bu durum beni onlardan korkutuyor ve uzaklaştırıyor. Bu durum yaklaşık 3 aydır devam ediyor fakat neler hissettiğimi yeni yeni anlamaya başladım. Artık gerçek benliğimi kaybetmeye başladığımı fark etmeye başladım... Bu konuyu bir arkadaşıma bahsettiğimde bir psikiyatr ile görüşmem gerektiğini ve şizofreni olabileceğimi söyledi. Bunu ciddiye almadım fakat birkaç saat önce bu sebepten ötürü çok sevdiğim birisini kaybettim. Çareyi sizde buldum. Ne yapmam gerekiyor?
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Merhaba, anladığım kadarıyla bu sorun günlük hayatınızı oldukça etkilemeye başlamış ve uzun süredir de sizinle. Ancak bahsettiğiniz durumu daha iyi anlayabilmek adına sizi ayrıntılı tanımam gerekir. Mutlaka bir ruh sağlığı uzmanından en yakın zamanda destek almaya başlamalısınız. İyi günler dilerim.
Silinmiş UZMAN