2. Kaygı
  3. Aşırı kaygı ve korku

Aşırı kaygı ve korku

Gaye - NaN saniye önce
Öncelikle merhaba şimdiden cvbiniz için teşekkür ederim uzun bir süredir aşırı kaygı evham korku problemi yaşıyorum iki seneden uzun önce sağlıkla alakalı başladı sonra genel herşeye karşı olmaya başladı alakalı alakasız olaylara karşı aşırı tedirginim sürekli hastalıkları araştırıp kendimde belirtiler görmeye başlamıştım o konuyu biraz aşmaya basladm ama şuan farklı konulara karşı huzursuzum sizce bu neyin belirtisi daha önce ilaçla tedavi gördüm pek bı faydası olmadı...
Silinmiş UZMAN
Uzmanın Cevabı: Merhaba 2 seneden beri yogun kaygilarla ugrasmak oldukca yorucu olmalı. Kaygilarinizla ilgili olarak tekrar bir uzmana basvurmanizi ve bir psikoterapi surecine girmenizi öneririm. Kullandiginiz ilacin işe yaramadigini belirtmissiniz psikiyatristinizle bunu paylasirsaniz baska bir ilaç duzenlemesi yapacaktir. Halihazirda pek cok alana yayılmış bir kayginiz var ancak bunun neyin belirtisi oldugunu sormaniz nedeniyle saglik kaygilarinizin (psikolojik sagliginizla ilgili olsa da) sürdüğünü düşündürdü bana. Kaygı basli başına sizi rahatsiz eden ve psikolojik yardım alarak başa çıkmayı öğrenebileceginiz bir problemdir. Iyi günler dilerim
Silinmiş UZMAN